Hans Peter Minderhoud ja Glock’s Flirt võitsid Stockholmi MK-etapi

Tunnike tagasi selgusid Rootsi pealinnas Stockholmis Friends Arenal koolisõidu Maailmakarika Lääne-Euroopa liiga järjekordsed etapivõitjad. Nagu ka laupäevases GP-s, võttis tänagi võidu Hans Peter Minderhoud hobusel Glock's Flirt (80.950%). Rootslaste päeva tegi Patrik Kittel, kes platseerus Watermill Scandicul teiseks (79.100 %), jättes seljataha võistluse ühe suurima favoriidi Adeline Cornelisseni (NED) Jerich Parzivalil.

Viimase viisiku seas startis esimesena eilne viies koht Agnete Kirk Thinggaard hobusel Jojo Az. Taanlanna tegi korraliku sõidu ning läks tulemusega 76.675 % Tinne Vilhelmson Silfvéni ja Paridon Magi ees võistlust juhtima. Adeline Cornelissen ja Jerich Parzival olid järgmised, sõites välja 78.775%, mis peegeldas esitust igati ausalt. Nende kava oli huvitav ja hästi koostatud ning osad harjutused tugevad, kuid mitte ükski hinnet 9-10 ei pälvinud. Artistlikkuse hinne küündis küll üle 81%, kuid tehniline jäi eilsega samale tasemele (76.350%). Testi alguse poole oli tugevat kontakti ebameeldiv vaadata, kuid galopiosa oli parem. Eriti head olid jalavahetuste seeriad. Nende üheks leivanumbriks olnud viimases piaffee-piruetis esines mõningaid viperusi. Publikule aga esitus meeldis, paar sai tugevaid kiiduavaldusi.

Agnete Kirk Thinggaard ja Jojo Az täna neljandad. Foto: Külli Tedre

Adeline Cornelissen ja Jerich Parzival. Foto: Külli Tedre

Kohe järgnesidki Hans Peter Minderhoud ja Glock's Flirt, kes paistsid algusest peale särtsakamad ning võiks isegi öelda, et korrektsemad. Flirt näitas suurepäraseid traaviküljendusi ning oli väga eksperssiivne ka pikendustes. Siis tuli aga sisse viga, kui sassi läksid ühe tagant jalavahetused, mida ratsanik küll kohe järgmisel diagonaalil korrigeeris. „Ma ei tea, mis ma seal mõtlesin, jäin kuidagi aeglaseks. Õnneks sain teise võimaluse,“ kommenteeris sõitja oma apsakat. Kava lõpp oli tugev ja korrektne, mis väljendus kokkuvõttes paari koondhindes 80.950 % (tehniline 78.500, artistlikkus 83.400%).

Tugevad küljendused Hans Peter Minderhoudi ja Glock's Flirti esituses. Foto: Külli Tedre

Järgmise sõitjana alustas võimsalt GP kolmas Patrik Kittel Watermill Scandicul. Tema Depeche Mode’i muusikale seatud vabakava on väga kaasahaarav vaadata ning sobib hobusele suurepäraselt. 16aastane raudjas täkk on sama heas vormis kui aastaid tagasi, mil nende isiklikuks rekordiks oli 83.429 %. Scandic oli täna niiöelda heas tujus, kepsutades paar korda ratsanikule ebasobivas allüüris, kuid taltus kiiresti ning näitas tugevat kvaliteeti oma väga vetruva piaffee-passaaži näol, mis töötas ideaalselt muusikasse. Mõningad viperused olidki võibolla need, mis täna kalliks maksma läksid, kuid 79.100% tõi ratsaniku näole maailma suurima naeratuse ning teine koht oli kahtlemata õnnestumine.

Patrik Kittel esituse üle õnnelik. Foto: Külli Tedre

Viimasena startinud austraallanna, kes on muide abielus rootslasega, Lyndal Oatley tegi oma väga efektsel Sandro Boy’l ekspressiivse esituse, millega jäi ka ise väga rahule, kuid paraku polnud just artistlukkuse hinded piisavalt kõrged, et edestada kogenud proffi Tinne Vilhelmson Silfvéni. Oatley tulemuseks jäi kuues koht.

Lyndal Oatley tänab Sandro Boy’d. Foto: Külli Tedre

Hans Peter Minderhoud ja Flirt võitsid oma esimese vabakava, MK etapi ning ka esimese auto. „Mul oli täna suurepärane tunne, hobune tõesti võitles minu eest algusest lõpuni. Võistleme alles 1,5 aastat koos ning ta paraneb iga korraga. EM-ile võtsin siiski Johnsoni, kuid nad on hetkel minu jaoks juba võrdselt head. Flirt oli selle reisi jaoks igati õige valik. Ta on nagu koer – tuleb igale poole, kuni sul talle süüa on anda. Ta ei ole eriti pahur.“

Minderhoudi esimene autovõit. Foto: Külli Tedre

Täna samuti oma tulemusega väga rahule jäänud Kittel leidis, et Scandic on nüüd isegi paremas vormis kui 10aastaselt. „Ta tahab minna ja teha. Tahaksin kindlasti just tema võtta MK finaali, kui sinna kvalifitseerun,“ lausus sportlane, kes läks selle tulemusega ka lääne liigat juhtima. Tema veelgi efektsem Deja on aga kindlasti olümpiahobune. „Proovin temaga nüüd käia Dohas, et näha, kuidas talle lendamine sobib.“

Cornelissen lausus, et teda saadavad segased tunded. Tal oli hea meel vaatamata kõigele jõuda poodiumile, kuid tõdes, et vorm ei ole praegu kõige parem. „Parzival oli soojendusel suurepärane, aga me ju kõik teame, et keegi ei võida soojendusel.. Ilmselt töötasime seal liiga kaua, sest areenile jõudes tundus ta pisut väsinud. See on samas ka arusaadav, sest me pole eriti palju võistelnud ja tippvormi tagasi saamiseks tuleb uus rutiin tekitada.“ Samas sõnas sõitja, et tal puudub edasine suur plaan. „Me jätkame, kuni ma tunnen, et ta tahab ja on heas tujus. See on mõnevõrra ebaharilik minu jaoks, kes ma olen alati nii organiseeritud, aga praegu me elamegi hetkest hetkesse.“

Stockholmi tulemused: http://online.equipe.com/sv/competitions/15078