Harrastajate kolmevõistluse meistrivõistluste esikolmik: Kivastik, Bachmann, Põldots

Möödunud nädalavahetuse laupäeval ja pühapäeval peeti Ecu tallides Nõo Ratsaspordiklubi eestvõttel harrastajate meistrivõistlused kolmevõistluses, kus parima tulemuse sõitis välja Maria Kivastik Liivimaa klubist hobusel Omelissa S.

Harrastajad selgitasid oma klassi parimad tasemel Kerge 80 – skeem A1, takistussõit 85 cm, kross 80 cm. Starti asus üheksa harrastussportlast. Võitjaks osutunud Maria Kivastik ja Omelissa S arenesid tõusvas joones. Pärast koolisõitu hoiti alles viiendat kohta, kuid puhtalt läbitud takistussõit ja kross andsid neile võistluse lõpuks väikseima miinuspunktide summa, milleks 62.0.

Märkimisväärne on asjaolu, et esikolmiku moodustasid vaid Liivimaa klubi harrastajad. Teisel kohal lõpetasid Kelli Bachmann ja Walter S tulemusega 74.2, kolmandal Liisi Põldots ja Wiktoria S, kelle tulemuseks 75.2. Ebaõnn tabas pärast kooli- ja takistussõitu ülivõimsaks liidriks olnud Laura Liivamäge hobusel Greg, kes paraku krossil kukkus. Enne seda oli paar kogunud vaid 45.0 miinuspunkti. Kross sai saatuslikuks ka kahele teisele esikolmikusse pretendeerinud paarile Maris Kartaule ja Prometheusele ning Mari-Leen Tikule ja Kenedisele, mistõttu andis viimane ala võistlusele tõeliselt ootamatu pöörde.

Mullune harrastajate kolmevõistluse meister Liivamägi lausus Hobumaailmale, et võistlus oli heal tasemel ja hästi korraldatud. "Tore, et on jälle uus koht kolmevõistluseks. Ecu talli ehitati ju spetsiaalselt uus krossirada, mis oli väga hobusesõbralik. Krossi alguses olid head pikad liinid, et hobune korralikult käima saada, seejärel paar raskemat kohta, mis nõudsid täpsust juhtimises ja seda, et hobune püsiks kätte näidatud liinil. Parkuur oli samuti hästi ehitatud, sujuvaks sõiduks pidi oma hobust tundma, et ilusti mõõdetud vahedesse mahtuda."

Samal tasemel peeti ka avatud ja poniklassi arvestust. Avatud klassi parima tulemusega, 47.0, lõpetasid Erkki Hõim (Märjamaa) ja Cadmium. Teine koht kuulus avatud klassis Johanna Kallele (Simon) ja Otmundile tulemusega 49.6, kolmas Siret Saksale (Liivimaa) hobusega Weenus S, kelle tulemuseks 50.7. Poniklassi võitis Maribel Tuiken (Järvamaa) ponil Tas-Waps tulemusega 78.7.

Ecu tallide kolmevõistluse tulemused leiate meie koduleheküljelt aadressil http://www.hobumaailm.ee/files/event/fjyje51f50fbeaeac7TULEMUSED.pdf .