Harrastajate Koolisõidu Karikas 2021

Riin Ingre Saare ja Kaliber DP – läbi aastate ABC, Lk ja nüüd M klassi võitjana. Foto autor: Liidia Unt.

12. septembril jõudis lõpuni tänavune Koolisõidu Harrastajate Komitee poolt ellu kutsutud sari. Komitee loodi 2018. aastal eesmärgiga pakkuda harrastajatele võimalusi omavahel mõõtu võtta ning sellest aastast on toimunud ka kogu suve kestev võistluste sari.

Sarja käigus selgitatati parimad koolisõidu harrastajad viiel erineval tasemel – ABC-st kuni M klassini ning õnneks on võistlejaid jagunud igale tasemele. Meie eesmärgiks on alati olnud julgustada harrastajaid edasi liikuma ning läbi aastate on hea meel olnud tõdeda, et just täpselt seda on ka tehtud. Eredaks näiteks võib pidada ka komitee liikmena tegutsevat Riin Ingre Saaret, kes oma noore Kaliber DP-ga on liikunud ABC klassist kõrgeima M klassi sarja võitjaks – ning nad ei ole ainukesed, kes on näidanud suurepärast arengut.

Sarja punktikogumine on lihtne – arvesse lähevad 2 parimat etappi ning koefitsiendiga 1,3 finaali tulemus – seega enne finaali pole veel kõik karikad ja tekid välja jagatud pinge säilib läbi hooaja. Sellel aastal tuli inimeste motiveerimiseks appi ka ratsapood.ee, kes kõigi samadel alustel osalenud ratsanike vahel loosis välja täiesti uue paari ratsasaapaid. 13 pühendunud sarjas osaleja seast tõmbas kiivrist välja võitja nime finaali peakohtunik Ülle Voolaine ning uued saapad saab jalga Kerly Nooska.

Tihti on küsitud, kas ABC klass üldse on vajalik harrastajate tasemel, ent oleme siiani olnud seda meelt, et see on suurepärane sisenemise tase. Kui sul on harrastajana noor hobune, teed ise alles esimesi samme koolisõidus, õpid alles koostööd uue hobusega või tahad oma põhiala kõrvale vaheldust, siis see on just sulle sobiv klass!  Tänavu osutusid parimateks Kerstin Valdsalu ja Navy Rose, Janetta Lahe ja Leroy ning Irina Koksharova ja Marvel.

A klassis olid tänavu võidukad Margot Jukk ning Cavalier, neile järgnesid Kirsika Neimla ja Taurya de Fortuna (Kirsika oli ainus osaleja, kes tegi kaasa kõik sarja etapid!) ning Kerly Nooska ja Caesar.

Kaija Vare ja Fogel. Foto autor: Liidia Unt.

Lk klassi esikolmiku moodustasid Kaija Vare ja Fogel, Merit Schmidt ja Portland ning Catlyn Lepman ja McBolero.

Nii Lr kui M klass olid avatud kõigile ratsanikele, kes on vähemalt 19. Lr klassi parimad olid Kadri Kullerkupp ja Pipar, Kaisa Kajo ja Amuraaž ning tänavused harrastajate meistrid Triinu Lepa ja Orion.

M klassi karikad viisid koju Riin Ingre Saare ja Kaliber DP, Ave Kuusemets ja Heathrow SV ning Eleriin Kurs ja Rebella.

Sarja korraldamisel on lisaks komitee liikmetele tohutu panus ka meie sponsorite poolt! Kõikidel etappidel on saanud meie harrastajad auhindu sellistelt ettevõtetelt nagu Equidoria Equestrian, Horseteam Jewellery, PlinkPlink ehted, Imperial Eesti ja Kevin Bacons Eesti. Finaali auhindadega toetasid meid Meritreid OÜ, Kilgi Tallid, annAmi Confiserie ja MCH Rackmakers. Loomulikul täname ka kõiki talle, kes meie võistlusi on aidanud korraldada – Särevere tall, Ihaste Ratsakeskus, Massu Ratsaklubi, Perila Tallid ja Kilgi Tallid.

Kuigi järgmise aasta plaanid ei ole veel kivisse raiutud, siis loodame kindlasti jätkata harrastajatele mõeldud sarjaga. Lisaks on tulnud kinnitus ka Ratsaliidu poolt, et sarnaselt takistussõiduga toimuvad järgmisel aastal meistrivõistlused nii harrastajatele kui amatööridele! Harrastajate meistrivõistlused jätkavad juba tuttaval Lk tasemel ning esimesed amatööride meistrid koolisõidus selguvad M klassi tasemel, ent aasta lõikes on amatööridel lubatud sõita ka kergemat R klassi.