Harrastajate Porsche Karika avaetapi võitis Janek Zalite, Luunja Volbri Grand Prix Urmas Raagile

Takistussõiduvõistluse Luunja Volber raames toimunud ERL ja Porsche Eesti koostöös toimuva harrastajatele mõeldud takistussõidukarikasarja Porsche Karika avaetapi võitis Janek Zalite hobusel Printsess Blacky, Luunja Volbri põhisõidu jättis kodutalli Urmas Raag hobusega Piccolina.

Porsche Karika esimene võistlus näitas selgelt, et harrastajate huvi karikasarja vastu on suur. Starti oli end algselt kirja pannud koguni 57 võistlejat, kellest 48 ka lõpuks starti tuli ja kahefaasilises parkuuris oma vahel mõõtu võttis. Spetsiaalselt selle sarja tarbeks valminud Porsche sponsortakistused oli siin aga paljudele parajaks katsumuseks. Nii mõnelegi võistluspaarile lõppes sõit nimetatud takistustest koosneva kahese süsteemi ees. Kellel õnnestus sealt kenasti üle hüpata, see pidi jõudma edukalt ka teise faasi, mis polnud tänu rajameistri pingutusetele sugugi lihtne ülesanne. Kui parkuuri esimeses pooles näis asi puhaste sõitude poolest päris nutune, siis lõpupoole läksid sõidud kindlamaks ning kümnel ratsanikul õnnestus rada läbida vidageta. Zalite järel tuli kindla ja kiire sõiduga teisele kohale Egle Palm hobusel Vedette B, kolmas oli Priit Perna hobusel Hermela. Tondi klubi võib uhke olla, sest kogu esikolmik kuulub just sinna.

Harrastajate Porsche Karika teine etapp toimub juba kuu lõpus Ruilas, rahvusvahelise takistussõidu võistluse Ruila Kevad raames. Luunja Volbril aga peeti hulgaliselt muidki sõite. Põhiparkuuriks oli 130cm kõrguste takistustega sõit, mille ümberhüpetele pääses kuus võistluspaari, kes kõik suutsid vigadeta läbida ka ümberhüpped. Seekord ei olnud jällegi vastast Urmas Raagile ja Piccolinale. Raag bosales ümberhüpetel suisa kolme hobusega, kindlustades nii lisaks võidule kolmanda koha hobusega Ibelle van de Grote Haart ja neljanda hobusega Carlos. Raagi kolmikvõitu takistas teise koha võiduga Andres Udeküll hobusega Henrietta.

Udeküll saavutas veel teisegi teise koha, kui oli päeva avaparkuuris samal kohal hobusega Calcyl. Avaparkuur peeti kõrgusel 115cm ja selle võitis Rainer Hõim hobusega Odin. Kolmanda koha võttis selles heitluses Helina Kalev hobusega Putter Atacma. Nimetame siinkohal ära ka 95cm ja 110cm kõrguste parkuuride esikolmikud. Madalamal kõrgusel jõudsid sinna võitjana Kaarel Kuslap hobusega Turbo, Kailyn Koidumaa hobusega Orient ning harrastajate etapi võitnud Zalite ja Printsess Balcky. 110cm parimad olid Egle Palm ja Vendette B, Siret Saks ja Weenus S ning Annika Veerpalu ja Casandra.