Harrastajate SMV koolisõidus

Harrastajate sisemeistrid Jelena Kazakova ja Adrenalin.

2020 pidasid harrastajad esmakordselt oma koolisõidu SMV võistluse eraldi teistest klassidest ning ühepäevasena. Kuna formaat võeti hästi vastu, siis otsustasime ka sellel aastal SMV pidada ühepäevasena ning vahetada võistlusareeni. Ihaste Ratsakeskus on sisevõistluse pidamiseks ideaalne – soojendusmaneež lühendab päeva märgatavalt ning võistlus kulgeb pausideta. Mitte, et päev väga lühike oleks olnud – Tartu linna SMV oli vaatamata riiklikult kehtestatud piirangutele kohale meelitanud hulgaliselt võistlejad ning päeva viimased – harrastajate SMV – klassid alustasid alles õhtutundidel.

Kui eelmisel aastal oli SMV medali eest heitluses 17 paari, siis tänavu oli neid 9. Komitee poolt tahaksin öelda, et meil on väga hea meel, et harrastajad meie plaanidega kaasa tulevad ning on nõus osalema ka võistlustel, mis peetakse väljaspool Harjumaa piire – ainult nii saame me oma ridasid üha uute inimestega täita ning koolisõitu üle riigi veelgi enam populariseerida.

Oktoobri viimasel laupäeval sõitsid end kullale Jelena Kazakova ja Adrenalin, kogudes kahe osavõistluse peale kokku 136,482 punkti. Hõbeda sai kaela Anu Noormägi teenelisel ponil Rokit, kogudes 134,703 punkti ning pronksiga läksid koju värskelt harrastajate perega liitunud Kätlin Nõgu ja Lily (133,562 punkti).

Harrastajate meister Jelena Kazakova

Eraldi tahaksime tänada harrastajate sõitude toetajaid – Lily Ratsavarustus kinkis esimese osavõistluse võitjatele elegantsed võistlusvaltrapid ja nokatsid; Sigl Hobusöödad jagas teise osavõistluse võitjatele suured söödakotid; üldvõitjad viisid koju lisaks veel minukoer.ee poolt  kingitud Viceroy hobusööta ja maiuseid; Meritreid oli kõigile medalistidele valmistanud imeilusad ja harrastajate väärilised roosad teemandid ning Jevgenia Kask-Savchenko üllatas võitjat suurepärase tulevase superstaar hobusega. Meil on ütlemata hea meel, et meie taga on nii suurepärased inimesed, kes tahavad harrastajatega oma rõõmu jagada!