Havensi Ponikarikas päädis finaaliga Kurtnas

Kippen Närep Suure Ringi võitja Kippen Närep treener Jessica Raidega; foto Celin Lannusalu

Poniratsutajate karikasarja, Havensi Ponikarikas, finaal toimus Kurtna tallis laupäeval 7. aprillil, kui finaalsõidu Väikses Ringis võitis Hedi Voor-Voort, Suures Ringis Kippen Närep. Karikasarja Väikese Ringi koondarvestuses sai võidukarika Emma-Elisa Randväli, Suure Ringi arvestuses Kippen Närep.

Kahel kõrgusel Väikeses Ringis 90 cm ja Suures Ringis 105 cm peeti finaalsõidud ümberhüpetega. Üllatuslikult võitis Väikese Ringi parkuuri nooruke Pärnumaa ratsutaja Hedi Voor-Voort ponil Donna, teiseks tuli Carmen Melts ponil Vip Vändrast, kolmandaks Catreen Rebeca Johanson ponil Off Limit Suurestist. Suure Ringi finaali võitis Kippen Närep poniga Rosehill Fascination Märjamaa klubist, teine tulemus Katrin Liivamägi poniga Mon Roberta Simoni klubist ja kolmas Mia-Marleen Lanno poniga Taglas Tondilt. Hedi Voor-Voort oli võidu üle ülirõõmus: ’’Olin kõige noorem aga võitsin ikkagi!’’.

Karikasarja kokkuvõttes noppis Väikese Ringi punktiarvestuses võidukarika kogu sarja vältel tublisid tulemusi näidanud Emma-Elisa Randväli Tondilt, teine koht läks Marlen Ojaste’le Pärnumaalt, kolmas koht Kadriann Kummer’ile Tondilt. Suures Ringis võitsid karikad Kippen Närep Märjamaa klubist, teine Mia-Marleen Lanno Tondilt, kolmanda koha karikas läks Lene Varulale Viljandimaalt.

Emma-Elisa Randväli küll ümberhüppetele ei pääsenud kuid tublid tulemused etappidelt tagasid temale sellegipoolest karikasarja võidu: ’’Rada oli hea. Kuigi üks latt tuli maha, oli poni siiski tubli. Enne sõitu ma ei muretsenud ja närvi sees ei olnud. Tänan oma treenereid ja eriti Sirje Argust. Havensi Ponikarikas on tore üritus ja selle korraldajad, väga toredad!’’.

Esmakordselt premeeriti karikasarja arvestuses võitjate treenereid rahalise auhinnaga. Võitjate treenerid olid Väikeses Ringis Sirje Argus, Kertu Klettenberg ja Helina Eistre. Suures Ringis Jessica Raide, Aldo Kanepi ja veel kord Kertu Klettenberg. Edukaks treener Kertu Klettenberg sõnas: ’’Ponikarikas motiveerib lapsi osalema karikasarja nimel terve hooaja vältel, mitte ainult ühel võistlusel. Samuti on hea ennast teistega samal tasemel võrrelda ja saada rohkelt võistluskogemust. Treeneri auhinda oli selle kõrval lihtsalt tore saada ja annab motivatsiooni ka edaspidiseks laste ja ponidega tegeleda, sest treenereid just tihti ei premeerita’’.

Finaalsõit pani noorte sõitjate närvid korralikult proovile ja kasvatas sportlikku vaimu. Ümberhüpetega parkuuris tuleb ümberhüppetele saamiseks läbida põhisõit vigadeta. Paljud ratsutajad seda ei suutnud ja ümberhüppetele ei pääsenudki. Kippen Närep kommenteeris tulemusi tagasihoidlikult: ’’Ümberhüpetel on oluline säilitada ’’selge pea’’ ja parkuuri keskendunult sõita. Finaalis toimis koostöö poniga hästi, jäin oma sõiduga rahule. Karikasari on põnev, sest kunagi ei tea kuidas finaalsõit võib lõppeda ja tuleb igal etapil pingutada’’. Kogemused tulevad kindlasti kasuks järgmisel nädalavahetusel toimuvate sisemeistrivõistluste sõitudes. Soovime kõikidele poniratsutajatele edukat võistlemist!

Havens’i toetusel toimunud takistussõidusari jätab poniratsutajatega hüvasti ja annab ohjad üle Fair Play Ponikarikale 2018. Tulgu see hooaeg vahva ja muljeterohke. Edu ja järjepidevust võistlejatele etappidel ja külma närvi finaalis!

Sarja korraldajad tänavad Havensit toetuse eest. Elagu ponisport, mitte päevagi ponita!

Fair Play ponikarika esimene etapp saab alguse Maria Talus Pärnumaal juba 27.mail.

Fair Play Ponikarikas 2018 on suvine takistussõidusari poniratsutajatele. Sarja raames viiakse läbi viis etappi ja finaalsõit. Võistlejad on kuni 16-aastased ratsutajad ponidel. Võistlussarja toetab ratsavarustuse tootja Fair Play edasimüüja Hobukeskus. Info Instagrammis ja Facebookis – Fair Play Ponikarikas 2018.