Head uut aastat, Hobumaailma lugeja!

Hea Hobumaailma lugeja,

Just äsja jätsime seljataha eriliseks kujunenud aasta numbriga 2020. Olukorda, kus praktiliselt kogu maailm päeva pealt seisatakse ja kogu senine elukorraldus pea peale pööratakse, ei ole meist keegi varem kohanud. Kuid kindlasti ei saa me jätta lõppenud aastat meelde vaid negatiivsest vaatevinklist, pigem saame tõdeda, et muutusid mõningad arusaamad ja põhimõtted. Kui võtame hobumajanduse ja ratsaspordi, saame kindlasti väita, et hobused tundsid end pigem õnnelikematena – vähem oli võistlemist, kuid rohkem said nad tähelepanu enda omanikelt. On ülimalt tõenäoline, et hobuste sportlik saavutusvõime pigem tõusis, sest ratsanikud ei tormanud võistluselt võistlusele, vaid leidsid oluliselt rohkem aega isiklikult oma hobustega tegeleda.

Uus aasta on alanud ja on nii inimlik, et me loodame sellest paremat, kui eelmine meile pakkuda suutis. Kõik märgid näitavad, et meid laastanud pandeemia väikeste sammudega pigem taandub ja me naaseme küll mitte päriselt endisesse, kuid loodetavasti hoopiski paremasse maailmakorraldusse.

Alanud aasta saab olema Hobumaailmale taastumise aastaks. Oleme taas naasnud Eesti Ratsaspordi Liidu rüppe  ja formeerime uut ning aktiivset toimetust, et pakkuda taas oma lugejatele rohkelt lugemist mitte vaid ratsaspordis vaid kogu hobumaailmas toimuvast. Olles ise naasnud pärast paariaastast eemalolekut Hobumaailma juurde, kutsun toimetuse nimel siinkohal kõiki klubisid ja hobuorganisatsioone, loomulikult kõiki aktiivseid isikuid, koostööle! Andke teada, kui teie osavõtul toimub midagi põnevat, teeme koos Hobumaailma paremaks.

Soovin kogu toimetuse poolt kõikidele meie lugejatele Head Uut Aastat ja see soov on siiras!

Lugemise ja kirjutamiseni,

Hillar Talts