Heasse vormi tõusnud Ulla Salzgeber ja Herzrufâ’s Erbe võitsid Neumünsteri MK etapi

Lääne-Euroopa koolisõidu Maailmakarika hooaeg on oma selgroo ületanud ning pärast seitsmendat osavõistlust, mis peeti 15ndal veebruaril Saksamaal Neumünsteris, on hakanud jõujooned joonistuma. Neumünsteri etapi võitsid pinevas heitluses korraliku comebacki teinud Ulla Salzgeber ja Herzruf’s Erbe, kellele järgnesid kaasmaalased Fabienne Lütkemeier D’Agostinol ning Isabell Werth El Santol.

Nelja aasta taguse Leipzigi MK finaali kolmanda koha omanikud Ulla Salzgeber ja Herzruf’s Erbe on ilmselgelt jõudnud tagasi heasse vormi. Kui Grand Prix’s jäi neil napilt puudu, et Lütkemeieri ja D’Agostino asemel esikohale platseeruda, siis vabakavas oli nende edu eelmainitute ees veidi kindlam. Tugeva tulemusega 82.775% kindlustati kaasmaalasest konkurendi ees võit. Teine tulemus niisiis Fabienne Lütkemeierile ja D’Agostinole tulemusega 80,775%, kolmandaks jõudsid Isabell Werth ja 5 kuud puhkusel olnud El Santo.

Salzgeberi Herzruf’s Erbe karjääri on mitmel korral takistanud vigastused, kuid praeguseks on nad jõudnud tippvormi tagasi. Oma hobuse parimateks omadusteks peab sportlane järjekindlust ja väga head keskendumisvõimet. „Ta ei vahi ringi ja annab meeleldi ratsanikule kogu kontrolli, et saaks sõita iga harjutuse täpselt nii nagu sa soovid,“ ütleb kahekordne MK võitja (2001, 2002) Salzgeber, kes ei plaani sama hobusega MK etappidel edaspidi osaleda. „Ma olen edetabelis küll 7ndal kohal, kuid Erbe on juba 16 ja ma arvan, et tema heaolu huvides ma ei peaks teda selle sarjaga vaevama. Meie suurem eesmärk on Euroopa Meistrivõistlused.“

Lütkemeier oli oma hobusega vabakava järel enam rahul kui pärast GP-d ning arvas, et väike viga jalavahetuses pärast pikendatud galoppi maksis talle natuke kätte, kuid ta ei olnud pettunud.

Isabell Werth tunnistas samuti, et on kolmanda koha üle õnnelik ja uhke, et kolm esikohta läksid kõik sakslastele. „Olen rahul, et suutsid oma skoori võrreldes Amsterdami etapiga parandada, El Santol on olnud pikem suurvõistluste paus.“ Kuna tunne oli hea, siis plaanib paar osaleda ka järgmisel etapil Göteborgis. Werth leiab, et tema põhihobuse Bella Rose’i jaoks ei ole MK finaal eesmärk. „Ta on alles 11 ning ma ei taha teda enne EM-i sisevõistlustega segadusse ajada.“

Üldtabeli esikümnes ongi hetkel enim kohti (5) sakslastel, kuid iga riigi ratsaliit võib finaali saata vaid kuni kolm esindajat. Sakslaste suurim konkurents saabki ilmselt olema niiöelda omavaheline. Lisaks eelmainitutele pürgib finaali tabeli hetkeliider Jessica von Bredow-Werndl ning 8ndat positsiooni hoidev Sönke Rothenberger. Punktide kogumiseks on lääne liigas jäänud veel vaid kaks etappi (Göteborg 26-28. veebr. ning ’s-Hertogenbosch 12-15. märts). Edetabelis on hetkel ka neli hollandlast: Danielle Heijkoop (3.), Hans Peter Minderhoud (4.), Edward Gal (9.) ning Adelinde Cornelissen (10.), kelle vahel on samuti vaja teha raske otsus, kuna kõik on sel hooajal näidanud head vormi. Kahe suurriigi vahele mahub ka üks taani esindaja – Agnete Kirk Thinggaard, kes hoiab kuuendat kohta. Cornelissen jagab tegelikult kümnendat kohta hispaanlanna Morgan Barbancon Mestrega, kes oma mustal iludusel Painted Black jõudis mullu WEGil ka vabakava esitajate hulka. Lääne liiga sportlastele on finaalis mõeldud 9 kohta. Automaatselt pääseb finaali ka tiitlikaitsja, kelleks on Charlotte Dujardin, kui ta on osalenud vähemalt kahel etapil.

Neumünsteri tulemused: http://reitturniere-live.de/2015/neumuenster/c4_result_en.html

MK punktiseis: http://reitturniere-live.de/2015/neumuenster/c-9_pdf_doc1.pdf