Heidame pilgu edetabelitele

Ratsaspordi hooaeg on praktiliselt lõpule jõudnud ning paras hetk heita pilk meie erinevate alade edetabelitele. Kuigi meie sportlaste võistluskavas on veel mitmeid rahvusvahelisi võistluseid, võimaldab tänane edetabeliseis prognoosida lõppeva aasta edukamaid.

Takistussõidu põhiklassi on pikka aega juhtinud Urmas Raag (GKG), kes jätkab liidrina septembri lõpuski. Temast jääb veidi rohkem, kui 600 punktiga maha teist kohta hoidev Tiit Kivisild (Ruila Tall) ning enam kui 1100 punktiga Gunnar Klettenberg (GKG). Noorte ja juuniorite edetabelit juhib veenva eduga Kätlin Sehver (Ruila Tall), poniratsutajatest Linda Randpere (Ruila Tall).

Koolisõidu põhitabelis juhivad Marika Vunder (Tondi) ja Orlando. Neile järgnevad Grete Barake (Black Stallion) ja O. Hot Chocolate ning Dina Ellermann (Tondi) ja Valentoni vh Hof Ter Wilde. Noorte parimana jätkavad septembrikuu lõpul Anna-Liisa Rink (Nancy) ja Zäz, juunioritest Getter Kangur (Tondi) ja Palladion, poniratsutajatest Liis-Anette Pae (Tondi) ja Mari.

Tänavuseks edukaimaks kolmevõistlejaks võib kujuneda Põhjamaade Meistrivõistlustelt noorteklassi hõbemedaliga naasnud Marit Poltimäe (Kurtna), kes juhib hetkel nii noorte kui täiskasvanute edetabelit. Juunorite parim on hetkel Ann – Marii Vilk (Kurtna), poniratsutajatest Priidu Tikk (Kassari Ratsamatkad).

Kestvusratsutamises juhib sarnaselt takistussõiduga noorte ning juuniorite edetabelit üks ja sama sportlane. Sellel alal Kairit Kalbre (Parkuur). Täiskasvanute arvestuses omab parimat positsiooni hiljuti Poolas edukalt 160 km distantsi lõpetanud Virge Laur (Parkuur). Parim poniklassi kestvusratsutaja on täna Berit Truuts (Liivimaa).

Alates augustikuust peab ERL edetabelit ka rakendispordis, kus ühehobuse rakendites juhib kutsar Kaspar Kald (Liivimaa), ühestes ponirakendites Maarja Saare (Pärnumaa).

Klubide edetabelis kajastuvad kõikide alade punktid. Kolm kuud enne aasta lõppu juhib mullune võitja Parkuur. Teist positsiooni omab Ruila Talli klubi, kolmandat Tondi.

Edetabelid on endiselt leitavad aadressil http://www.ratsaliit.ee/est/g30