Heidame põgusa pilgu edetabelitele

Viis kuud tänavusest ratsaspordiaastast on möödunud. Heidame suvehooaja algfaasis põgusa pilgu nii meie kohalikele Eesti Ratsaspordi Liidu edetabelitele kui ka FEI edetabelitele.

Esmalt suurima kandepinnaga takistussõidust. Avatud klassi edetabelis on toimunud järjekordne liidrivahetus. Ruila esimeselt nädalavahetuselt rikkalikult punkte kogunud Urmas Raag (GKG) tõukas teisele kohale seni juhtinud Hanno Ellermanni (Parkuur). Kolmandat kohta hoiab maikuu lõpuga Gunnar Klettenberg (GKG), neljas on Tiit Kivisild (Ruila Tall), viies Heiki Vatsel (Rafter) ning kuues mullune edetabeli võitja Rein Pill (Ruila Tall).

Noorte ning juuniorite takistussõidu edetabeleid juhib Kätlin Sehver (Ruila Tall). Noorte arvestuses järgnevad Kätlinile Kullo Kender (Tartumaa) ja Renek Rosenberg (Ruila Tall). Juuniorite teiseks on tõusnud Rootsis edukaid starte teinud Kaie Aamisepp (Saaremaa), kolmas on Tjorven Siiboja (Tartumaa). Edukaima poniratsutajana jätkab Liis Anette Pae (Tondi).

Sarnaselt takistussõiduga vahetus maikuus liider ka koolisõidu seeniorite paaride edetabelis. Uueks liidriks on Dina Ellermann (Tondi) hobusega Valentino Hof Ter Wilde. Noorte liidriks on jätkuvalt Anna-Liisa Rink (Nancy) hobusel Zäz, juuniorites Getter Kangur (Tondi) hobusel Palladion ning poniklassis Liis-Anette Pae (Tondi) ponil Mari.

Kolmevõistlejad alustasid maikuus välishooajaga. Nii täiskasvanute kui noorte arvestuses on edetabelit asunud juhtima Kertsin Valdsalu (Järvamaa). Juuniorite klaasi liidrina läks juunikuule vastu Ann Marii Vilk (Kurtna), poniklassis Priidu Tikk (Kassari Ratsamatkad).

Kestvusratsutamise edetabelit asus juhtima Kurgjärve rahvusvahelise võistluse põhidistantsi võitnud Virge Laur (Parkuur). Noorte ja juuniorite klassis on enim punkte kogunud Kairit Kalbre (Parkuur), poniklassis Kelly Pärnlaas (Ratsarügemendi).

Klubide edetabeli eesotsas on koha sisse võtnud Ruila Tall (377 punkti). Neile järgnevad Parkuur (336) ja Tondi (307). Kõik ERLi edetabelid on endiselt leitavad ERLi kodulehekülje www.ratsaliit.ee edetabelite rubriigist.

FEI Rolex Rankingu edetabelis leiame Tiit Kivisildi 193., Gunnar Klettenbergi 209. ning Rein Pilli 248. kohalt. Rolexi punkte on kogunud veel Hanno Ellermann, Urmas Raag, Heiki Vatsel, Ebbe-Liisa Sõnajalg ning Andres Treve.

Hillar Talts