Heidi Mülla ja Mon Cherg tegid Soome ratsaliidu ponikarika etapil häid tulemusi

Möödunud nädalavahetusel, 2.-3. juulil, toimus Soome Ratsaliidu poolt korraldatava ponikarika ja väikeponide karika Jämsä etapp, kus Eestit esindas edukalt Heidi Mülla ponil Mon Cherg.

Laupäeval sõideti avatud klassi 90 cm, kus „pikkuponi“ (väikeponi – toim.) Mon Cherg tuli 47 osaleja seas auhinnalisele 5. kohale.

Teisel päeval toimunud väikeponide 100 cm parkuur oli ka Mon Chergi osalemise tegelik eesmärk. Rada oli tõsine ning kõike muud kui pisikeste ponikeste pisike parkuurikene. Üles olid seatud nii müür kui veekraav. Heidi ja Mon Cherg tegid sellest hoolimata puhta sõidu ning saavutasid 14 osaleja seas 6. koha.

Põhjamaades on tavaks avatud klassides koondada ponid ühte gruppi ning kohendada süsteemi vahe ponidele sobivaks. Kõik muu jääb samaks ning võisteldakse hobustega ühes arvestuses. Väga lihtne ja väga hästi toimiv põhimõte. Korraldajatele mingeid lisakulusid ei teki, mistõttu ponidest ollakse sama huvitatud kuid hobustest, poniratsanikele tekib aga rohkem võistlemise võimalusi ning hoburatsanikele rohkem konkurentsi. Nii et täiesti omaette arvestuses oli ponidel võimalik osaleda ainult ühes klassis, lisaks soome hobustel ühes ja väikeponidel (turjakõrgusega kuni 140 cm) ühes.

Võistluste tulemusi näeb aadressil: https://kipa.ratsastus.fi/modules/system/stdreq.aspx?P=2&VID=default&SID=541866359747451&A=open%3asrlui%3ac2%3a%3a6057%3aESTE&S=2&C=28728