Heigo Rohtla Rootsis suures konkurentsis 120 km kolmas

Rootsis Kristinehamnis peetud rahvusvahelisel kestvustatsutamise võistlusel osales meie sportlane Heigo Rohtla hobusel Fatas Zanzibaar 120 km pikkusel CEI2* distantsil, kus tuli 14 osaleja hulgas kolmandale kohale ning pälvis ühtlasi olulise lisaauhinna Best Condition.

Väga kehvades ilmastikutingimustes peetud sõidus jäi meie paari tulemuseks kiirus 13,90 km/h ja aeg 08: 38: 38. Eriti oluliseks tulemuseks võib samas lugeda aga seda, et parimas vormis hobuseks osutus just meie Fatas Zanzibaar, kellele omistati Best Condition auhind. Sõidu võitis Tonje Danielson hobusel Blue Khamira Norrast tulemusega 15,30 km/h ja 07: 51: 58.

Heigo lausus pärast võislust, et ilm oli väga vihmane, nii et kohati võttis lausa nägemise uduseks. Teisel ringil sattus Zanzibaari kabja alla ka kivi, mis tekitas korraks äreva olukorra, kuid kõik lahenes õnnelikult. Kolmas koht tuli sportlasele üllatusena, sest talle tundus, et on hoops tagapool. Paraku tegi võistlus mitmete paaridega oma töö, ning lõpetajaid jäi järgi 8.

Samas peeti 160 km distantsil Rootsi meistrivõistlused, kus kuldse medali pälvis Charlotte Tillman hobusel Pamilljah keskmise kiirusega 16,4 km/h. Starti asus 16 võistluspaari, kellest positiivse tulemuse sai samuti 8.