Heigo Rohtla tegi Nowa Wiesis CEI2* võistlusel kolmandat kohta väärt tulemuse

Laupäeval, 2. juulil esindas Eestit Poolas CEI2* kestvusratsutamise võistlusel Heigo Rohtla hobusel Jethro ning naases võistluselt tubli kolmanda tulemusega. CEI-J-YR2* klassis võistelnud Marilyn Uusna sai nelja võistleja hulgas kolmanda koha.

Heigo ja Jethro läbisid distantsi ajaga 6 tundi, 34 minutit ja 42 sekundit, keskmiseks kiiruseks kujunes 18,234 km/h, mis oli ratsaniku sõnul vist tema elu kiiremaid sõite. Ka lisas Heigo, et hobune oli suurepärases vormis ning ta on võistlusega väga rahul.

Võistluse tingimused olid rasked, suur osa tuli sõita asfaltil, väljas oli sooja kõigest 13 kraadi ja 3 päeva järjest sadas lakkamatult vihma.

Viimasel kilomeetril tabas meie võistluspaari ootamatus, kui metsast hüppas järsku välja emahirv. Kokkupõrge oli nii suur, et hobuse ja hirve pea käisid mürtsuga vastamisi ning Heigo lendas sadulast. "Hea oli, et emane oli, muidu oleks sarvedega silmad peast jooksnud," kommenteeris Heigo.

Võistluse teisena lõpetanud slovakk Magdalena Prikrylova näitas üles kestvusratsutajatele omast empaatiavõimet konkurendi suhtes ning ootas sündmuspaigal, kuni Heigo Jethro kätte sai ja tagasi selga tõusis. "Kui ta oleks minema läinud, oleks ka minu hobune ilmselt jalga lasknud," arvas Heigo. Selle teo eest sai Prikrylova fair play auhinna.

Võistluse võitis Poola ratsanik Krzysztof Czarnota hobusel Wened ajaga 6: 29: 13. Märkimist väärib asjaolu, et võitjale kaotatigi kokkuvõttes vaid viis ja pool minutit, mis tähendab, et vahejuhtum hirvega oli antud olukorras üsnagi ostustav faktor.

Nowa Wiesis toimunud võistluse CEI2* 120 km distantsil startisid võistluspaarid Eestist, Poolast, Tšehhist ja Slovakkiast, kokku 9

võistlejat, kellest kaks langesid välja lonke tõttu. Heigo võistles Jethrol, kelle sadulas tavaliselt oleme näinud abikaasa Anne Rohtlat. Heigo enda võistlushobune Wierusz on alles vigastusest taastumas, kuid Heigo sõnul läheb tal juba päris hästi.

CEI-J-YR2* klassis startis samuti Eesti esindaja Marilyn Uusna Soomest laenatud hobusel Dali Ox. 120 km läbiti ajaga 7 tundi, 27 minutit ja 30 sekundit, keskmiseks kiiruseks jäi 16,089 km/h. Selle tulemusega oldi neljast startinud võistluspaarist kolmandad ja ühtlasi viimased lõpetajad, kuna ühel paaril tuli lonke tõttu katkestada. Võitjale Izabela Drazbale (POL) jäi Marilyn alla ühe tunni ja seitsme minutiga

Vasakul: Marilyn Uusna hobusel Nero. Foto: Külli Tedre

Ametlikud lõpuprotokollid pole veel ratsaliitu jõudnud, seetõttu neile hetkel viidata ei saa, kuid peagi on nad loodetavasti olemas ratsaliidu kalendris.