Heiki Vatsel ja Fee Finnderbyl neljandad

Täna toimus Soomes Ypäjäl juba 37. korda Finnderby ja 27 osaleja seas saavutasid meie Heiki Vatsel ja Fee auväärse neljanda koha.

Traditsioonilise derbyraja läbisid puhtalt 8 võistluspaari ja nende vahel toimusid ka ümberhüpped, kus üks viga ja aeg 61,61 tõid Heikile ja Feele auhinnalise neljanda koha. Derby võitis belglane Philippe Le Jeune hobusel Leo Du Prairial. Sama võistluspaar võitis samuti reedese Grand Prix.

Homme stardivad meie parimad võistluspaarid Rahvuste Karika võistkonnavõistlusel, kus riikide esindustel tuleb neljaliikmelistes võistkondades läbida 2-vooruline 150cm parkuur. Teise vooru pääsevad 8 paremat võistkonda. Täna õhtul toimunud võistkondade loosimisel võttis meie võistkonna esindaja Riina Pilli õnnelik käsi võistkonna stardikohaks nr.2. Seega homme, pühapäeval, stardivad Eesti lipu värvides ratsaliidu esinduses Urmas Raag (Tartumaa) ja Axel du Beaumont, Andres Treve (Black Stallion) ja Sandokan, Tiit Kivisild (Ruila tall) ja Torreero, Rein Pill (Ruila Tall) ja Virgin Express.

Laupäeval lõpetasid Ypäjäl oma võistluse ka kolmevõistlejad. Siret Saks suutis oma reedest kohta parandada ning lõpetas hobusega Wiplala S CNC2* taseme võistluse kuuendal kohal. Ypäjä tulemuste vaatamiseks ruttu siia …!

Siim Nõmmoja