Heiki Vatsel ja Fee võitsid Niitvälja Kevadkarika

Täna toimus Niitväljal takistussõiduvõistlus, kus mitmed kodumaal viibivad paremad takistussõitjad testisid teiste hulgas oma põhihobuseid enne kahe nädala pärast algavat rahvusvahelist Ruila Kevadtuuri.

Karikasõidus, kus takistuste kõrguseks 135 cm, pääses ümberhüpetele kuus võistluspaari. Parima tulemusega lõpetasid viimasena startinud ning favoriidi rolli kandnud Heiki Vatsel ja Fee. Karikavõitjatele järgnesid Margit Mägi (Ruila Tall) ja Vega ning Andres Udeküll (Parkuur) ja Ex Calibur.

Udeküll lõpetas kolmandana ka madalamas sõidus, kus takistuste kõrguseks oli 120 cm. Seekord oli võistluskaasleseks Express. Sellel võistlusalal panid oma kogemused maksma vanameistrid Elson ja Prohhorov. Pille võitis Concordega, teise kohaga lõpetasid Konstantin ja Krona.

Suvesooja võistluspäeva alustati handycapiga kõrgustel 100/110 cm. Kaks esimest kohta hõivas selles sõidus Catlin Vatsel (GKG), kes võitis hobusega Romance ning oli teine pärast pea aastast võistluspausi jälle vormi koguva Listraga. Kolmandana lõpetas päeva esimeses võistlussõidus Karin Karma (Saaremaa) hobusel Callisto.

Hillar Talts