Heiki Vatsel ja Fee võitsid Venta Cup`i väikese ringi sõidu

Laupäeval jätkus Leningradi oblasti Venta ratsakeskuses rahvusvaheline CSI3* takistussõiduvõistlus, kes teise võistluspäeva edukaima Eesti tulemuse tegid väikese ringi võitnud Heiki Vatsel ja Fee.

Laupäevaseks väikese ringi sõiduks oli 125 cm kõrguste takistustega kahefaasiline parkuur. Mõlema faasi puhtalt läbinud paare oli lõpuks vaid viis, kiireimini tegid seda teises osas Heiki Vatsel ja Fee. Kuuendal kohal lõpetasid Catlin Vatsel ja Catwomen XS, kes olid kiireimad nelja karistuspunktiga teises osas. Rohkem eestlasi selles sõidus auhindadele ei jõudnud. Teisena lõpetasid Valgevenet esindavad Vital Djundikov ja Hermione Ask, kolmandal venelanna Jelena Dyshaeva hobusega Cupido.

Laupäevase noorhobuste sõidu võitis leedukas Stasys Jasas kuueaastasel hobusel Mollgards Contina. Katrin Pill ja Carlotta lõpetasid viiendal kohal. Katrinit saatis edu ka 135 cm kõrguses keskmise ringi parkuuris, kus ta hobusega Adolf oli viies, hobusega Roos seitsmes. Kahe Katrini hobuse vahel saavutas kuuenda koha Kertu Klettenberg hobusega Figaro Z. Lisaks tuli sellest sõidust Eestile üheksas auhinnaline koht, mille saavutasid Margit Mägi ja Artas. Võitjaks oli venelanna Maria Bibikova hobusel Ziezoo.

Suure ringi laupäevaseks sõiduks oli 145 cm kõrguste takistustega kahefaasiline parkuur. Eestlastel selles sõidus väga hästi ei läinud, auhinnalisele 11. kohale jõudsid nelja karistuspunktiga vaid Gunnar Klettenberg ja Lance S. Sõidu võitis lätlane Kristaps Neretnieks hobusega Caramsin. Teine ja kolmas koht kuulusid Natalya Simoniale hobustega Qualita ning Solana 13.

Pühapäeval on Venta Cup raames kaks Longines Ranking sõitu, millest 145 cm kõrgune keskmise ringi finaaliks ning 150 cm kõrgune Grand Prix. Võistluse tulemused leiate aadressilt http://ventacup.fks-spb.ru/en