Heimtalis esitletakse Vabariigi Aastapäeva puhul trakeene ning võisteldakse takistussõidus

Eesti Hobusekasvatajate Seltsil (EHS) on saanud toredaks traditsiooniks tähistada Vabariigi sünnipäeva erinevate üritustega; seekord kogunevad trakeeni hobuse kasvatajad 24. veebruaril kell 11.00 Heimtali Hobusekasvanduse maneeži, kus toimub noorte trakeenide demonstratsioonesinemine, millele järgneb EHS trakeeni haruseltsi aastakoosolek.

Ürituse korraldaja Kairi Dräbtsinskaja rääkis, et selline väikene esitlus annab selgema ülevaate parimate trakeeni tõugu hobuste hüppeomadustest ja toimunud arengust.

Dräbtsinskaja ütles, et demonstratsioonil esinevad Heimtali tallides paiknevad hobused: „Heimtali Hobusekasvandus näitab valikut oma parematest hobustest. Esitlusele tuuakse täkud Antropoff, Orlando ja Aristokraat, mära Andra ning ruun Parlament. Vanematest tuntud täkkudest näeb Moorioni ja trakeeni täkku Peron, kes kuulub Jane Uibopuule. Mitte trakeenidest näidatakse kõige lõpus Andres Kallastele kuuluvat graatsilist täkku Clapton.“

Kell 13.00 on plaanitud alustada EHS trakeeni haruseltsi aastakoosolekuga Heimtali koolimajas, kus pakutakse ka väikest kehakinnitust.

25.veebruaril kell 11.00 toimub Heimtali maneežis Viljandimaa Ratsaspordiklubi ja Heimtali Hobusekasvanduse poolt korraldatav takistussõiduvõistlus.

Eesti Hobusekasvatajate Selts