Heiti Hääl ja Athina Onassis annetavad Eesti ratsaspordi arenguks 2 miljonit krooni

Ettevõtja ning Eesti Ratsaspordi Liidu juhatuse esimees Heiti Hääl ja Kreeka kodanik Athina Helena Onassis de Miranda asutavad Eesti Ratsapordi Edendamise Sihtkapitali, tehes selleks 2 miljoni krooni suuruse sissemakse.

Heiti Hääl on ratsu A Big Boy endine ja Athina Helena Onassis de Miranda uus omanik. Hobuse ostu-müügihinda pooled ei avalda. Hääle sõnul on tal hea meel, et uus A Big Boy omanik on just Athina Onassis Miranda. „Mul on selle sammu astumisel kahetised tunded, kuid hüvastijätu nukruse kõrval on mul kindlasti hea meel, et A Big Boy satub headesse kätesse. Ma ei kahtle, et me kuuleme sellest erakordsest ratsust veel palju ja ratsutamismaailm saab alati teadma, et A Big Boy on kasvanud peamiselt Eestis ja arendatud Eesti hobusekasvatuse ning ratsaspordi tuliste sõprade poolt. Samuti tõendab tema edu meie ratsutajate võimekust maailma tipptaseme hobuste ettevalmistamisel," ütles Hääl.

Athina Onassis de Miranda on takistussõitja, ratsutamisvõistluste sarja Global Champions Tour patroon ning Kreeka laevandusmagnaadi Aristotele Onassise ainuke elav järeltulija. Onassis on abielus Brasiilia takistussõitja Alvaro de Miranda Netoga, kes on kahekordne Olümpia pronksmedali omanik. Onasisse järgi on nimetatud ka iga-aastaselt Rio de Janeiros peetav Athina Onassis International Horse Show.

Heiti Hääl on Eesti Ratsaspordi Liidu juhatuse liige ja esimees aastast 1996.

Rein Pill ja A Big Boy

Eesti Ratsaspordi Liit