Helen Langehanenberg ja Damon Hill võitsid võimsalt lääne liiga 3. MK etapi

Koolisõidus on maailma olulisim ehk Lääne-Euroopa liiga jõudnud maha pidada 3 etappi. Viimane neist leidis aset eile Saksamaal Stuttgartis maineka show Stuttgart German Masters raames, kus kaksikvõit läks võõrustajatele ning kolmas koht Valentina Truppale (ITA).

Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW saavutasid veenva võidu nii GP-s kui vabakavas, kus pälviti teise koha saavutanud Kristina Sprehest ja Desperadosest enam kui 4 protsendipunkti parem tulemus. Valentina Truppale oli eilne samuti hea päev, sest ehkki ta pidi oma ekspressiivsel hobusel Eremo Del Castegno leppima kolmanda kohaga, asus ta pärast Stuttgarti etappi korraliku edumaaga liiga edetabelit juhtima. Edetabeli hetkeseisu leiate: http://eventcontent.hippoonline.de/743/docs/WC_Dressur_Stuttgart.pdf

Valentina Truppa ja Eremo Del Castegno. Foto: Karl_Heinz Frieler/FEI

Langehanenbergi ja Damon Hilli test oli silmapaistev ning hoolimata väikesest veast – hobune läks hetkeks pärast piruetti galopi asemel traavile – tõi nende uus kava tabloole võiduskoori 86.78%. Publikule, eriti veel kodupublikule oli nende esitus igati meelepärane, seda enam, et Heleni reedene GP tulemus 82.77% oli tema selle kava isiklik rekord. Suurepärane täkk näitab järjest paremat koostööd, impulssi ja rütmilisust. Loomulikult ei saa ka unustada, et tegemist on silmipimestavalt ilusa hobusega, kes kogu oma elegantsuse juures on samas väga võimas. "Ta veetis pärast Londoni olümpiat pika puhkuse koplis ja maastikul ratsutades ning on töös nüüd olnud jälle umbes kolm või neli nädalat. Ma olen imestunud ja üllatunud, sest ta on nii uskumatult kerge sõita pärast puhkust. Ta teeb rohkemgi veel kui enne ja on nii värske," kommenteeris Helen hobust, keda ta ei väsi nimetamast ideaalseks. "Ta on uskumatult intelligentne, ma vean kihla, et ta oskab tegelikult ka lugeda ja kirjutada, sest ta tõesti teab täpselt, mis toimub ümberringi. Muidugi Damon armastab väga tähelepanu ja saab seda ka kuhjaga. Minuarust ta on üldsegi rohkem koera kui hobuse moodi, kui ta saaks istuda sinuga koos diivanil ja kallistada, siis ta kindlasti teeks seda!"

Paaril on nüüd plaanis jälle väike puhkus võtta, et siis osa võtta 6. ja 7. etapist, mis toimuvad vastavalt Amsterdamis ja Neumünsteris. Järgmine Lääne-Euroopa liiga MK etapp aga leiab aset juba novembri lõpus Stockholmis.

Stuttgarti MK etapi teise koha omanik, samuti OM-il Saksamaad esindanud Kristina Sprehe mustal iludusel Desperados FRH kogus tulemuseks muljetavaldava 82.275 %, mis andis kindla edumaa Itaalia esipaari Valentina Truppa – Eremo Del Castegno ees, kelle skooriks jäi 80.600 %. Esikolmik oli sama ka päev varem toimunud Grand Prix-s, millega võrreldes tegi suurima tõusu (9ndalt kohalt) Rootsi paar Tinne Vilhelmson-Silfven – Don Auriello, kes platseerus küris neljandaks tulemusega 77.30%. Viies koht läks hollandlannale Imke Schellekens-Bartels, kes võistles oma vahval Tootsil.

Kristina Sprehe ja Desperados. Foto: Karl_Heinz Frieler/FEI

Soomlannadelgi õnnestus siit mõned punktid korjata. Parima põhjanaabrina oli Terhi Stegars hobusel Axis TSF küris kümnes (72.93%), Emma Kanerva ja Sini Spirit lõpetasid vabakava viimastena (62.73%).

Võistluste koduleht ja tulemused www.stuttgart-german-masters.de