Helen Langehanenberg kindlustas isikliku rekordiga Lääne-Euroopa liiga kuuenda MK etapi võidu

Maailmakarika tiitli kaitsjad Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW tõestasid taas oma positsiooni maailma koolisõidu tipus, kui võitsid MK lääne liiga Neumünsteri etapi vabakava isikliku rekordtulemusega 90.375 %. Neile järgnesid Taani esinumbrid Anna Kasprzak ja Donnperignon ning sakslanna Jessica von Bredow-Werndl hobusel Unee BB.

Tiitlikaitsjad 31aastane Langehanenberg ja 14aastane Damon Hill ei pea tänavu tegema muud, kui osalema kahel etapil, et pääseda suurde finaali. Seda nad on ka teinud ning enesele kohaselt – varasemalt võitsid nad ka Stuttgarti etapi.

Saksamaa superpaari eelmiseks rekordiks oli 89,775 %. Langehanenberg rõõmustas väga, et publiku toetus oli ülisuur: „Me asume Põhja-Saksamaal, kus on nii palju suuri hobusemehi. Ma arvan, et nende arusaamine heast hobusest on ilmselge, kuid samas nad plaksutavad igale ratsanikule, ükskõik, kuidas ta ka ei esineks. Alati sõit ei õnnestu, kuid siit lähevad kõik koju hea tundega, sest publik tõesti hindab su pingutust.“

Helenil ja Damonil ei jää nüüd muud kui valmistuda finaaliks. Tavapäraselt nad enne suuri võistlusi palju ei pinguta. Ratsanikul on oma hobusesse täielik usk ning nad jäävad põnevusega aprilli lõpus toimuvat Lyoni finaali ootama. Kerge neil kindlasti seekord tiitlit kaitsta ei ole, kuna 9 edasi pääseva ratsaniku seas on hetkel veel ka kaks etappi võitnud maailma esinumber Charlotte Dujardin, kes suure tõenäosusega võistleks finaalis Valegrol.

Langehanenbergi järel oli Neumünsteris tükk tühja maad ehk peaaegu 7 protsendipunkti teise koha omanikuni. Taani Anna Kasprzak ja Donnperignon skoorisid tugeva esitusega 83.575 %, mis jäi teistele omakorda ületamatuks. Kolmanda koha hõivas hooaja jooksul pidevalt tulemusi parandanud sakslanna Jessica von Bredow-Werndl hobusel Unee BB tulemusega 82.425%, mis osutus paremaks kaasmaalastest Isabell Werthist ja Don Johnsonist (80.250%) ning Fabienne Lütkemeierist ja D'Agostinost (80.050%).

Von Bredow-Werndl tuleb tugevast spordiperekonnast – tema isa Klaus on endine Saksamaa purjetamise meister ja ema Micaela kuulus seitse aastat Saksamaa juunioride koondisesse suusatamises. Tema vend Benjamin võistleb samuti koolisõidus rahvusvahelisel tasemel ning nende vanematele kuulub koolisõidukeskus Aubenhausen. 82.425% oli selle paari seni parim tulemus.

Lääne-Euroopa liigas on nüüd jäänud kaks etappi enne finaali. Esimene neist toimub Göteborgis 1. märtsil. Edetabel muutub järjest põnevamaks ning rabelemine 9-le edasipääsu kohale tihedamaks. Endiselt juhib tabelit rootslanna Tinne Vilhelmson-Silfven (74 punkti), kellele järgnevad Isabell Werth (63) ja Anna Kasprzak (55) on samuti võrdlemisi kindlad edasi pääsejad.

4. Edward Gal NED – 51

4. Jessica von Bredow-Werndl GER – 51

6. Hans Peter Minderhoud NED – 50

7. Fabienne Lutkemeier GER – 48

8. Marcela Krinke Susmel SUI – 46

9. Charlotte Dujardin GBR – 40

10. Nanna Skodborg Merrald DEN – 37

11. Patrick van der Meer NED – 27

11. Terhi Stegars FIN – 27

13. Daniele Heijkoop NED – 25

Kogu edetabel siin.