Helen Langehanenberg tegi GP comebacki

Saksamaa endine esikoolisõitja Helen Langehanenberg on viimaks tagasi Grand Prix ringis, kui tegi märtsi lõpus kohalikul Saksamaa võistlusel võiduka etteaste 14aastasel hannoveri täkul Damsey, kellega on koos olnud alles 3 kuud.

Langehanenberg alustas Louise Leatherdale’ile kuuluva Damseyga (Dressage Royal x Rituel) koostööd alles tänavu jaanuaris. Hobuse viis GP tasemele Steffen Frahm ning kui Frahm kolis uuele töökohale Hof Kasselmanni juurde, võttis hobuse ajutiselt üle Jonny Hilberath. Damsey oli sel perioodil ka müügis, kuid viimaks saavutati rahuldust pakkuv kokkulepe Langehanenbergiga.

Uus paar tegi oma debüüdi kohalikul võistlusel Vreschen-Bokelis 27. märtsil ning võitis lühikese Grand Prix’ skooriga 72,713% ja Grand Prix’ tulemusega 75.533%.

Langehanenbergil on hetkel veel kaks tõusvat tähte – 9aastane oldenburgi ruun Diamigo ja10aastane hannoveri mära Love Light – kellega ta on samuti tänavu teinud esimesed satrdid Suures Ringis. Ootame põnevusega maailma ühe parima koolisõitja tagasitulekut, mis tooks sellesse sporti kindlasti taas värskeid tuuli ja kergemat sõidustiili.

Heleni ja Damsey esimene ühine etteaste Verdenis tänavu veebruaris: