Helen Langehanenbergi ja Damon Hilli edasine ühine saatus on lahtine

Maailma koolisõidu edetabeli teine paar Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW võivad minna lahku, teatab Saksamaa väljaanne Süddeutsche Zeitung, mille kohaselt Damon on Langehanenbergi tallist ära viidud ning on hetkel omanik Christian Becksi juures. Becksi advokaat Andreas Kleefisch kinnitab, et hobusele on olnud mõningaid pakkumisi ning otsus tehakse selle kuu lõpus. Heleni ja Becksi vahel lõppeb leping 2014. a lõpus.

Mõned päevad tagasi teatas Langehanenberg, et ei ole veel Becksiga uuele kokkuleppele jõudnud. Sportlane ütles portaalile dressage-news.com, et ei olnud veel hiljuti hobuse müügivõimalustest kuulnud. Kleefisch kommenteeris, et sellise kvaliteediga hobustele leidub alati ostjad nii siin kui sealpool ookeani, kust väidetavalt ongi pakkumisi tulnud.

Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW on Saksamaa esikombinatsioon, kes hoidnud viimased 15 kuud maailma edetabelis teist kohta. Nad on 2013. a. Maailmakarika võitjad, 2014. a. WEGi võistkondlikud kullavõitjad ning individuaalsed hõbedad, samuti 2013. a. EM võistkondlikud kuldmedalistid ja individuaalsed teised. 2012. aasta OM-il kuulusid nad hõbeda võitnud võistkonda. Damon Hilli sõitis välja praegu kolmevõistlejana tuntud Ingrid Klimke, kellelt Langehanenberg sai selle GP tasemeni viidud hobuse 2010. aastal. Sellest alates on nad koos teinud 62 starti, millest 49 korral on lõpetatud esikolmikus.

Rohkem lugemist: http://www.dressage-news.com/?p=28457