Helen Rätsepp ja Calderon võitsid Ypäjäl

Sel nädalavahetusel võistlevad mitmed Eesti takistussõitjad Soomes Ypäjäl Horze Winter Show nimelisel võistlusel, kus laupäeva säravaima tulemuse saavutasid Helen Rätsepp ja Calderon võites kõrgusel 120cm.

Rätsepp (Ruila Tall) ja Caldron võtsid kahefaasilises 120cm kõrguste takistustega parkuuris kindla võidu, kui edestasid teise koha saavutanud Wilma Heikkineni (Hattel Riders) ja hobust Barco M teises faasis pea kahe sekundiga. Helena Palu (Ruila Tall) ja Charly M leppisid samas sõidus nelja karistuspunktiga esimeses faasis.

Kõrgusel 130cm oli eestlaste parimaks Helen-Britt Liidemanni (Ruila Tall) ja Catana vant Steenputje kuues koht. Sellelgi kõrgusel oli kavas kahefaasiline sõit, alavõit kuulus Jukka Rantanenile (Ypäjän Ratsastajat) hobusega Sirtaki. Teise faasi pääsesid ka Piret Ervald (Viru Ratsu) ja Ice de Wiqui, kuid seal koguti kaheksa karistuspunkti.

Hommikul olid kavas parkuurid puhtusele, kus võistlesid noored hobused. Puhaste sooritustena saame siinkohal ära tuua Madis Morna (Dressage Team Travers) ja Dranka D ning Andrus Kallaste (Pärnumaa) ja Holi kõrgusel 100cm, Piret Ervaldi hobusetega Emora ja Joie de ma Vie kõrgusel 110cm.

Võistlus Ypäjäl jätkub pühapäeval, tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/12136