Helsingi Grand Prix võit läks Prantsusmaale

Eile jätkus Helsingi Horse Show valdavalt rahvusvaheliste võistlustega. Takistussõidu kahevoorulise Grand Prix võitis Pénélope Leprevost Prantsusmaalt, koolisõitjate Küri Aat van Essen Madalmaadest.

Päeva tõsiseim konkurents leidis aset takistussõidu kahevoorulises Grand Prix sõidus, kus takistuste kõrguseks 160 cm ja auhinnafondiks 100 000 eurot. Vastavalt juhendile pääses teise vooru 25% parematest või igal juhul kõik puhtad sooritajad. Nulle tuli aga esimesest voorust vaid neli ning kuna 25% tähenda 11 paari, pääseti teise vooru ka karistuspunktidega. Topeltnullideni jõudis samuti neli võistluspaari, kellest kiirema sõidu teises voorus tegi ning sellega ka võidu võttis Prantsusmaa takistussõitja Pénélope Leprevost hobusel Mylord Carthago. Teisena lõpetasid aga hollandlane Jeroen Dubbeldam ja BMC Quality Time, kellega muide Hanno Ellermann saavutas teise koha 2010.a. Tallinn Horse Show Grand Prix sõidus kõrgusel 155 cm. Tol aastal peeti meil mäletatavasti Show märtsikuus ja selle raames toimus Kesk-Euroopa takistssõidu MK liiga finaal. Kolmas koht Grand Prix sõidus kuulus tuntud iirlasele Denis Lynchile, kes võistles hobusel Contifex. Gunnar Klettenberg ja Ulrike R kahjuks ebaõnnestusid.

Teine Rolexi punkte andnud sõit oli arvestusega Tabel C põhimõttel ja kõrgusel 145 cm. Selles sõidus tegi sarnaselt reedega meie parima tulemuse Kätlis Sehver koos Utinkaga. Eesti meisterpaar tegi puhta sõidu, kuid paraku ei olnud kiire, mis Tabel C põhimõttel ei pruugi alati head kohta anda. Sellele vaatamata võib 19-t kohta 46-e maailma tippratsaniku hulgas positiivseks lugeda. Sõidu võitis Madalmaade paar Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Eureka. Kõva sõidu tegi jällegi lätlane Neretnieks, kes hobusega Continue lõpetas kuuendal kohal. Õhtul peetud 140 cm võitjaks tuli Pilli ja Kivisildi Belgia tallikaaslane Gregory Wathelet hobusel Banda de Hus, kuue takistuse sõidu võitis hollandlane Leopold van Asten hobusel VDL Groep Zero.

Koolisõitjate finaalalaks oli eile Kür FEI Freestyle Grand Prix 2009, kus võidutulemuse, 70,275%, sõitsid välja Aat van Essen ja Macrider Premier Madalmaadest. Järgmised neli kohta läksid Rootsi koolisõitjatele. Hommikuse Olympic Grand Prix Special 2011 programmi edukaim oli Soome sportlane Alexandra Malmstrom hobusel MD Waterford tulemusega 63,311%.

Pühapäevaseks põhialaks Helsingis on Lääne-Euroopa takistussõiduliiga teine etapp. Tulemused leiate http://results.scgvisual.com/2012/helsinki/ .