Helsingi Grand Prix võitis Leopold van Asten, auhindu Klettenbergile ja Bettebaliale

Laupäevasel võistluspäeval olid Helsingis peaaladeks traditsiooniline takistussõidu Helsingi Grand Prix ning koolisõitjate vabakava. Grand Prix võitsid Leopold van Asten ja VDL Groep Quinthago Z, muudes sõitudes jõudsid auhinnalistele kohtadele Gunnar Klettenberg ja Bettebalia.

Helsingi Grand Prix 160cm kõrguste takistustega raja läbisid karistuspunktideta üheksa paari, kellest kuus lõpetasid vigadeta ka ümberhüpped. Võidu võttis hollandlane Leopold van Asten, kes osales hobusega VDL Groep Quinthago Z. Võitjad edestasid 0.17 sekundiga sakslast Daniel Deusserit hobusega Clintop ning veidi enam viimase kaasmaalast Hans-Dieter Drecherit hobusega Cool and Easy. Tallinna Grand Prix võitnud Aleksander Belekhov ja Bivaldi kogusid põhiparkuurist ühe karistuspunkti ja saavutasid 11. auhinnalise koha.

Gunnar Klettenberg ja Bettebalia jõudsid auhinnalistele kohtadele 140cm kõrgustes parkuurides, kui olid laupäeval kaheksandal kohal Top Score võistluses ning seitsmendal kohal reedeses Tabel C sõidus. Kullo Kender, Oliver Karma ning juuniorid võistlevad täna rahvuslikes finaalsõitudes.

Laupäevane võistluspäev Helsingis algas koolisõiduga ja lõppes rakendispordiga. Koolisõidu CDI3* vabakava võit läks tulemusega 72.100% rootslannale Jeanna Hogbergile hobusega Duendecillo P, õhtuse rakendi sisevõistluse ehk kombineeritud maratoni parim oli Jouni Heikinheimo hobusega El Carillo.