Helsingi Horse Show algas eestlastele kahe võiduga

Täna hommikul kell üheksa sai avalöögi tänavune Helsingi Horse Show, mille tippsündmuseks on CSI5* turniiri raames toimuv takistussõidu Lääne-Euroopa liiga teine etapp. Eesti on Helsingis esindatud üheksa takistussõitjaga.

Helsingi Horse Show on suurüritus, mis sisaldab endas erineval tasemel takistus- ja koolisõiduvõistluseid ning meelelahutusprogrammi. Kõrgeima tasemega Helsingis toimuv võistlus on Lääne-Euroopa MK-etapp CSI5*-W, mis saab alguse homme õhtupoolikul. Rahvusvahelisel tasandis võistlevad ka koolisõitjad, kelle turniiri tasemeks on CDI3*. Lisaks rahvusvahelistele on kavas rahvuslikud võistlused 5e, 6e ja 7e aastastele hobustele, U25 vanuseklassile, ponidele ning erineva taseme amatöridele. Meie sportalstest võistlevad 5* tasemeb Gunnar Klettenberg, Rein Pill ja Kätlin Sehver, rahvuslikes klassides Paul Argus, Kullo Kender, Margit Mägi, Oliver Karma, Susan Kaleta ja Linda Randpere.

Show avapäev oli Eestile enamgi kui rõõmustav – võeti kaks alavõitu. Paul Argus ja Uppercut jäid teistele püüdmatuks rahvuslikus 130 cm kõrguste takistustega sõidus, margit Mägi ja Hugh Grant de Muze 5-e aastatste hobuste 110 cm sõidus. Viimases jõudis kolmandale kohale Kullo Kender noorhobusega Candice. Kummalisel asjaolul olid tulemuste lehel noorhobuste sõidus nii Kullo kui Margit märgitud Soome sportlasteks.

Hästi läks ka Linda Randperel, kes võistleb Helsingis ponil Okey. Linda ja Okey lõpetasid puhta sõiduga viiendal kohal. U25 vanuseklassis võistlevad Kullo Kender hobusel Karavela ja Susan Kaleta hobusel Aga Flamenco von Feight. Täna peetud kahefaasilises 130 cm sõidus jäi mõlema tulemuseks 4 karistuspunkti esimeses osas.

Täna õhtul alustavad Helsingis rahvusvahelised koolisõitjad, kelle hulgas tänavu Eesti sportlasi ei ole. Takistussõitjad jätkavad homme, asjade käigul hoiame meiegi silma peal. Tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2012/helsinki/ .