Helsingi Horse Show vahetab asukohta

Helsingi Horse Show korraldajad teatavad, et sündmus kolib traditsioonilisest Hartwall Arenast ümber Helsingi kesklinna jäähalli.

30. juubelit tähistav CSI5*-W Helsinki International UB Horse Show toimub seekord 23.-26.10.2014 ning on ühtlasi kõige põhjapoolseim Longines FEI World Cup’i korraldaja.

Võistluse korraldusfirma BCM Scanhorse Ltd sõlmis hiljuti viieaastase lepingu Helsingi Jäähalliga, mis korraldajate sõnul tõstab show kvaliteeti mitmes mõttes. Esiteks asub hall peaaegu kesklinnas ning ka spordiajalooliselt tähtsas piirkonnas – otse Olümpiastaadioni kõrval. Äsja renoveeritud partner-hotell Hotel Scandic Park asub areenist kõigest 7 minuti pikkuse jalutuskäigu kaugusel.

Areeni omapäraks on järsud tribüünid, mis asuvad tihedalt väljaku servas ning tekitavad intensiivse atmosfääri. Tribüünid mahutavad üle 8000 pealtvaataja, mis on enam kui eelmises hallis. Lisaks saab raja serva pikemasse külge paigutada VIP-lauad.

Võistluse direktor Tom Gordin kommenteeris, et uue asukoha näol paranevad mitmed infrastruktuurilised ja logistlised olud ning show kvaliteet tõuseb. Soojendusväljak saab olema varasemast oluliselt suurem ning publikul on selle juurde ka ligipääs. Tallid mahutavad kuni 250 hobust ning asuvad kohe areeni kõrval. Korralduskomitee on lubanud märkimisväärselt uuendada ka oma takistusteparki.

Helsingi Horse Show’d peeti 13 aastat messikeskuses ning 16 aastat Hartwall Arenal. 29 aastat on sündmus olnud ka takistussõidu Lääne-Euroopa liiga MK etapiks ning vaid vähesed teised paigad (Göteborg, London Olympia ja Bordeaux) omavad pikemat traditsiooni.

http://www.helsinkihorseshow.fi/en/