Helsingi Maailmakarika etapi võitis Steve Guerdat , Tiit ja Cinnamon 15 kp

Helsingi Horse Show kulminatsiooniks oli täna päeval kell neli alanud Lääne-Euroopa liiga MK etapp, milles šveitslased tegid puhta töö, võttes kolmikvõidu eesotsas Steve Guerdat’ga. Meie sõitjatest ainsana üles astunud Tiit Kivisild kogus Cinnamonil 15 kp.

Guerdat saavutas etapivõidu oma põhihobusel, olümpiavõitjal Nino Des Buissonnets’l, lõpetades ümberhüpped vigadeta ja 14 sajandikku kiiremini teise koha omanikest Martin Fuchsist ja PSG Futurest. 15 ümberhüppaja seas läks ka kolmas koht šveitsi, Pius Schwizerile hobusel Sixtine de Vains. Kokku tuli tervelt 9 puhast sooritust, kellest neljandana lõpetas hollandlane Jur Vrieling ja viiendana Marlon Modolo Zanotelli Brasiiliast.

Soomlaste parimana jõudsid Anna-Julia Kontio ja Fardon kümnendale kohale. Tiit ja Cinnamon paraku kogusid 15 kp, mis andis 40 paari seas 38nda koha.

Tiit ja Cinnamon. Foto: Gerlin Kess

Täna päeval peeti veel Helsingi show’le omane koolisõidu knock-out võistlus, kus osalesid jka Dina ja Akvarel, kes sattusid kohe esimeses voorus vastakuti tulevase võitjapaariga (Evamaria Porthan-Broddell ja Solos Lacan Soomest), ega pääsenud sealt edasi. Enne MK sõitu peeti veel 145 cm Longines rankingu punkte andev parkuur, kus osalesid Gunnar ja Lance, kes kogusid seal 5 kp ning parematele kohtadele ei pretendeerinud.

HIHS tulemused: http://eventcontent.hippoonline.de/956/956zeitplanDEU.htm?style=longines