Helsingi MK-etapi võitsid Patrice Delaveau ja Orient Express HDC

Helsingi International Horse Show lõppes täna Lääne-Euroopa liiga teise etapiga, millel võidutsesid prantslane Patrice Delaveau ja Orient Express HDC. Eestlased ebaõnnestusid täna nii rahvuslikes kui rahvusvahelistes klaaides.

MK-etapi 160 cm kõrguste takistustega parkuuri läbisid vigadeta kaheksa paari, kes asusid parimat selgitama ümberhüpetel. Möödunud nädalal Oslos etapi võitnud Scott Brasch ja Hello Sanctos seekord ümberhüpetele ei pääsenud ja lõpetasid 13. kohal nelja karistuspunktiga. Esimesena asus ümberhüpete starti rootslanna Malin Baryard-Johnsson hobusel H&M Tornesch tehes suhteliselt kiire aja ning seda vigadeta. Kaks järgmist ratsutajat vigu vältida ei suutnud ja nii juhtis rootslanna endiselt enne Londoni Olümpiavõitjate Steve Guerdat ja Nino des Buissonnets starti. Guerdat ja Nino näitasid seekord jällegi klassi, ületades Malini aja rohkem, kui kahe sekundiga. Kiiret sõitud tegid ka Luciana Diniz ja Winningmood Portugalist. Winningmood tegi imehüppe süsteemi teiseks takistuseks olnud okseril, kus oli esijalgu okseri vahele maha panemas, kuid suutis need viimasel hetkel uuesti üles tuua ning ületada takistuse veatult. Pärast sellist hüpet vajati aga rütmi taastamiseks konkurentidest pisut suuremat kaart ning Malini aeg jäi napilt ületamata.

Kohad ei olnud aga veel jagatud. Eilses Grand Prix`s kolmandana lõpetanud iirlane Shane Breen ja Balloon tegid kiire sõidu, suutmata ületada vaid Guerdat tulemust. Viimast suutis aga eelviimasena startinud prantslane Patrice Delaveau hobusel Orient Express, kes võttis võidu enam kui sekundilise eduga Steve Guerdat ees. Kolmas Breen, neljas Baryard-Johnsson. Võidujärgses intervjuus Soome YLE 2 telekanalile tõdes Delaveau, et Helsingi on prantslastele õnnelik koht – mullu võitis Helsingis täna Euroopa Meistriks kroonitud Roger-Yves Bost. Lääne-Euroopa liigat asus juhtima mõlemal etapil teise koha saavutanud Steve Guerdat.

MK-etapile eelnesid mitmed rahvuslikud klassid, kus Eesti ratsasportlastel täna õnne ei olnud. Auhindadele ei jõutud üheski finaalis. Rahvusvahelise 145 cm kõrguse puhtus-kiirus sõidu võitis šveitslane Martin Fuchs hobusel PSG Future, Klettenberg ja L.B. Carnaval La Silla lõpetasid kaheksa karistuspunktiga.