Helsingi UB Grand Prix võitsid Martin Fuchs ja PSG Future

Tänaseks olulisimaks sündmuseks Helsingi Horse Show takistussõiduprogrammis oli UB Grand Prix, mille võidu viivad Šveitsi martin Fuchs ja PSG Future.

Täna pärastlõunal asusid Helsingis UB Grand Prix 100 000 eurose auhinnafondi eest võitlema 43 võistluspaari, nende hulgas kolm eestlast, kes paraku ebaõnnestusid. 160 cm kõrguste takistustega sõidu ümberhüpetele pääsesid 13 paari, kellest otsustavas voorus tegid kiireima ja puhta sõidu šveitslane Martin Fuchs ja PSG Future. Neile jäid 0.29 sekundiga möödunud nädalavahetusel Osloski kõrgetele auhinnalistele kohtadele jõudnud Madalmaade paar Bart Bles ja Lord Sandro DDH. Kolmanda kohaga lõpetas Rootsi takistussõitja Henrik von Eckermann hobusel Crespo PKZ.

Ida-Euroopa takistussõitjad täna ümberhüpetele ei pääsenud. Meie regiooni parimana saavutas leedukas Andrius Petrovas hobusega Aragorn nelja karistuspunktiga 14. koha ja lisas oma Longines Ranking kontole mitmeid punkte. Kertu Klettenberg ja Ulrike R lõpetasid 13, Gunnar Klettenberg ja Lance S 19 karistuspunktiga. Kivisild ja Cinnamon katkestasid.

Takistussõitjad alustasid võistluspäeva Tabel C parkuuriga kõrgusel 140 cm, kus ilma tegid leedukad. Parima tulemuse sõitsid välja 19aastane Kristupas Petraitis ja Lordano, kes mäletatavasti saavutasid hiljuti Tallinn International Horse Show Grand Prix`s teise koha. Kolmanda koha võitis leedukate esinumber, eile samal kõrgusel võitnud Andrius Petrovas hobusega Winston. Kahe leeduka vahele platseerus parima aja välja sõitnud, kuid mahaajamise eest neli lisasekundit kogunud noor belglane Constant van Paesschen hobusega Diamanthina van`t Ruytershof. Neljas koht tuli jällegi Ida-Euroopasse, selle võttis Peterburi takistussõitja Aleksander Belehov hobusega Chapter. Ainsa Eesti paarina startinud Tiit Kivisild ja Sullivan katkestasid.

Õhtupoolses programmis osalevad eestlased veel võistkondlikus parkuuris Lääs vs Ida. Meie sportlased moodustavad võistkonna East III. Viimase alana on kavas kuue takistuse sõit.