Helsingis Messikeskuses toimub suur hobulaat

12.-13. märtsil Helsingi Messikeskuses toimuv Helsingi Hobulaat (Helsinki Horse Fair) toob kokku hobusehuvilised, valdkonna värskeima teabe, hulgaliselt ratsutamisetteasteid ning hobuala parimad tooted ja teenused.

Harrastajatele, professionaalidele ja kõigile hobustest huvitatutele suunatud Helsinki Horse Fair tutvustab hobuharrastuste ja hobuspordiga seonduvaid tooteid ja teenuseid. Messi ekspositsioonis on spetskauplusi, talle, ühinguid, valdkonna Soome jaekaupmehi, importijaid, perioodikat ja kirjandust. Messilt saab uusimat teavet hobuste kasvatamise, toitmise ja hooldamise kohta.

Laadal saab näha ka kümneid hobuseid ja ponisid. Programmi üritustes ja messiboksides saab tutvuda ligi kahekümne eri hobusetõuga – alates suurimast shire’ist kuni väikseima ameerika minihobuseni.

Messihalli rajatakse ka 30×40 m liivakattega maneež, kus antakse mitmeid hoogsaid hobuetendusi. Nii näeb islandi hobuste koolisõitu, shetlandi ponide agility’t ja voltižeerimist. Paarisratsutamist demonstreeritakse nii soome hobustel kui uljastel mustadel friisi tõugu ratsudel. (Soome hobuste pas de deux’ esitavad 2010. aasta koolisõidu meister Maija Heikkinen hobusel Herkko Hurmaus ning olümpiaratsutaja Heidi Svanborg-Lodman hobusel Corleone.) Näha saab ka ponide traavi ja monté-traavi.

Messiareeni etteastete eest hoolitsevad vesternratsutajad Kari Vepsä, Siri Vepsäläinen ja Pete Perkiö, kes tutvustavad külastajatele western riding’u hoogsat maailma. Üles astub ka MM-tasemel edu saavutanud Ben Simonsén oma rakendiga.

Helsinki Horse Fair toimub samal ajal kevadhooaega sisse juhatava messiga GoExpo, mis omakorda ühendab jalgratta-, tervisespordi-, golfi-, matka-, kalastus- ja jahindusmessi. Sama pääsmega saab külastada ka GoExpo messe.

Lähemalt saab lugeda siit.