Helsingist tuli Christian Ahlmannile teine järjestikune MK etapi võit

Helsingi MK etapp on 2010-2011. hooaja Lääne-Euroopa liiga teine etapp. Pärast esimest etappi, mis toimus eelmisel nädalavahetusel Oslos, juhtis tabelit sakslane Ahlmann. Täna võttis ta oma supervormis hobuse Taloubet Z abil teise MK etapi.

Maailmakarika sari on suurim sisehallivõistluste seeria, mis hõlmab 14 liigat, 132 osavõistlust ja kogu maailma sportlasi. Iga liiga parimad saavad sisehooaja lõpus kokku finaalis, mis tänavu toimub 33. korda ning sedapuhku aprilli viimastel päevadel Leipzigis. Maailmakarika tiitlivõitu ihkab iga takistussõitja, käesoleval hooajal kaitseb tiitlit mullune võitja Marcus Ehning, kes on oma karjääri jooksul sarja võitnud kolmel korral.

39 võistluspaari konkurentsis tuli Christian Ahlmannil siiski kõvasti pingutada, ehkki tema hobune oli suurepärases vormis isegi pärast eilse kahevoorulise Helsinki GP võitu. Ehkki esiotsa tundus parkuur ületamatult raske, oli see vaid meie delegatsiooni oskamatu hinnang. Ümberhüpetele pääses 11 paari, kellest paljudele oli etapivõit edetabeli jaoks kahtlemata vajalik, rääkimata korralike auhinnarahade korjamisest.

Tegemist ei olnud põhiparkuuri kõige kõrgema takistusega.. Foto: Ingrid Randlaht

Ümberhüpped olid äärmiselt emotsionaalsed, eriti arvestades seda, et soomlastelgi oli seal oma trump Nina Fagerströmi näol mängus. Päris napilt õnnestus tal maha ajada viimase okseri viimane latt, sest esiotsa tundus hüpe puhas ja publik juba juubeldas. Kahjuks andsid neli karistuspunkti talle 7. auhinnalise koha, millega sõitja siiski rahule jäi. „Peab ka sellise tulemuse üle õnnelik olema,“ nentis ta pressikonverentsil siira naeratusega.

Nulliga sõitsid ümberhüpetel kolm sportlast. Teisele kohale tuli Ahlmanni kaasmaalane Philipp Weishaupt, kes ütles, et kuigi ta kaotas vaid ühele sportlasele, oli sedagi tema jaoks täna liiga palju. Nimelt on ta kaunist Rolexi käekellast sel hooajal juba kolmandat korda napilt ilma jäänud. Kolmanda koha omanik, hollandlane Leon Thijssen (foto: Külli Tedre) oli aga äärmiselt õnnelik, kuna tema sõnul ei ole tema hobune esialgu veel paremaks võimeline. Imelisi ja ainulaadselt kõrgeid hüppeid näidanud hobune kippuvat ratsaniku sõnul kõigis oma tegemistes kohutavalt liialdama, mis on samaaegselt tema õnn ja õnnetus.

Eestlased teatavasti osalevad Kesk-Euroopa liigas, mistõttu Helsingi MK etapile meil otsest asja polnudki. Lääne-Euroopa liiga liidrina jätkab seega Ahlmann, kes lubas nüüd hobusele puhkust anda ning järgmisel etapil Lyonis mitte osaleda.