Helsinki Horse Show\’l osutus KÜRi parimaks loomulikult sakslane

Täna lõunal aset leidnud viimase koolisõiduprogrammi Helsinki Horse Show’l -Tapiola International Dressage Kür Final – võitis ettearvatavalt saksa sportlane Hans-Peter Mohr alles 9-aastasel holsteini tõugu hobusel Lento.

Nad olid ka eilse võistluspäeva järel esikoha kursil ja ka täna paistsid oma esitusega teistest enim silma. Võitja oli oma hobuse sooritusega väga rahul ja hobuse üle uhke, mida ta ka hilisemal pressikonverentsil korduvalt toonitas. See oli hobuse esimene rahvuvahelise võistluse võit ja nagu Hans-Peter Mohr naljatas, pidi ta võitmiseks nii kaugele sõitma. Kohtunikud kiitsid samuti nii võitja sooritust kui ka lubasid 9-aastasele Lento’le suurt võistlustulevikku.

Teise koha saavutas rootslanna Charlotte Esping hobusel Generalen ja kolmanda koha tänase võistluse parim soomlanna Julia Alfthan-Kilpeläinen rootsi soojaverelisel hobusel Chiroccol. Teise ja kolmanda koha vahe oli suhteliselt väike ja ka kohtunikud pidasid antud võistlejaid võrdseteks.

Esile toodi veel 4. koha saavutanud rootslase Kristian von Krusenstierna ratsut Charleston’i, keda peeti samuti paljulubavaks. Kuid kuna hetkel on hobune veel kogenematu, lubas Kristian von Krusenstierna tulla järgmisel aastal tagasi, aga siis juba võitma.

Publikus tekitas aga suurte elevust ka viimasele kohale platseerunud Ann Sophie Mannerfelt, kellel oli tõsiseid probleeme oma Faeldgardens Perwoy nimelise ratsuga koostöö leidmisel. Nende improviseeritud kür sisaldas nii rohkeid taandamisi kui ka tagantüleslöömist.

Alice Laanemägi