Helsinki International Horse Showd ootavad ees muutused

Margareth Eikner ja Luigi. Foto: Satu Pirinen.

Helsinki International Horse Show (CSI5*-W) muutub oluliselt alates 2026. aastast. Rahvusvaheline tipptasemel ratsaspordi üritus ja Longines FEI takistussõidu maailmakarikas™ võistlus, Helsinki International Horse Show (HIHS), teeb pärast järgmist sügist läbi olulised muutused. 1985. aastal Helsingi Messikeskuses asutatud kõrgetasemeline spordi- ja ratsameelelahutusüritus naaseb oma juurte juurde, kuid uue ja muljetavaldavama versioonina.

Uus asukoht ja kuupäevad

2026. aasta kevadel võistlevad takistussõitjad ja koolisõitjad ruumikamas Helsingi Messikeskuses. Kui seni on HIHS toimunud sügisel, vahetult pärast Tallinn International Horse Show’d, siis alates 2026. aastast hakkab HIHS toimuma kevadel, aasta üheksandal nädalal ehk vahetult pärast Rootsis toimuvat Göteborgi Horse Show’d. Sellega muutub Helsingis toimuv maailmakarika etapp Lääne-Euroopa viimaseks etapiks.

“On oluline, et HIHS jääks Helsingisse, mis on ürituse jaoks oluline partner. Helsingi Jäähall on olnud HIHSile kümme aastat suurepärane kodu. Jäähalli atmosfääri on eriti kiidetud kui tippkvaliteeti,” lausub kauaaegne ürituse direktor Tom Gordin, kes on ametis olnud alates 1985. aastast.

Ürituse kolimisega messikeskusesse saab kõik olema suurem. Võistlusareen saab olema märkimisväärselt suurem kui varem. Vaatajate istekohti uuendatakse ning külastajatele pakutakse uusi ja mitmekesiseid võimalusi. “Messikeskus pakub suurepäraseid võimalusi, see on ligikaudu neli korda suurem võrreldes praeguste ruumidega. Kuigi Jäähall pakub uskumatut atmosfääri, on meil nüüd võimalus arendada üritust paljudes uutes suundades – ainult meie kujutlusvõime on piiriks,” ütleb Tom Gordin.

Uut on pakkuda ka publikule ja ürituse partneritele. Messikeskus pakub rohkem võimalusi kõrvalürituste jaoks, kuid ka suuremat ala expo jaoks. HIHSi külastaja veedab võistlusel keskmiselt 11 tundi, mis jätab aega einestamiseks, sõpradega kohtumiseks, poodlemiseks, aga ka meelelahutuseks.

Oluline on seegi, et messikeskusesse on lihtne pääseda nii ühistranspordi kui ka autoga.

HIHS saab uue tegevjuhi

Uues tegevjuhiks saab 31- aastane advokaat ja ratsasportlane Valtteri Gundersby. Kolmeaastase üleminekuperioodi jooksul jätkab Tom Gordin ürituse direktorina. Gundersby võtab üle ka pikaajalise korralduskomitee presidendi Kristian Nymani koha.

“On põnev ja väljakutsuv võtta üle selline suurepärane üritus, millel on 40-aastane edulugu. Meie eesmärk on tagada viietärni HIHSi jätkumine aastakümneteks,” ütleb Valtteri Gundersby.

HIHSi korraldav ettevõte BCM Scanhorse Ltd tugevneb uue omaniku, EG Group Oy, lisandumisega. Ettevõtte taga on kogenud ratsasportlased Gundersby ja Georg Ehrnrooth. HIHSi professionaalne meeskond jätkab, sealhulgas turundusdirektor Taavi Tonttila ja ürituse juht Anna-Maija Bernard.