Henrik von Eckermann endiselt maailma parim

Henrik von Eckermann on hoidnud liidripositsiooni rekordilised 23 järjestikust kuud. © FEI/Martin Dokoupil

Maailma takistussõidu edetabelis hoiab endiselt esikohta rootslane Henrik von Eckermann. Rootslane on nüüd olnud maailma esinumber rekordilised 23 järjestikust kuud.

FEI avaldas hiljuti uuendatud edetabeli, milles nähtub, et Henrik von Eckermann on senini teistele kättesaamatu. Maailma esinumber näitab jätkuvalt häid tulemusi ja hoiab esikohta veel kuu aega. Takistussõidu edetabelis on neli paremat püsinud muutumatuna möödunud kuust saadik. Teiselt kohalt leiab Suurbritannia takistussõitja Ben Maheri ja kolmandalt kohalt šveitslase Steve Guerdati. Neljandal kohal püsib prantslane Jullien Epaillard.

Koolisõidus troonib endiselt sakslanna Jessica von Bredow-Werndl, kellele on kuklasse hingamas kaasmaalane Isabell Werth. Neid kaht lahutab vaid 34 punkti.

Kus asuvad eestlased?

Parima eestlasena leiab takistussõidu maailma edetabelist My Relanderi, kes hoiab 405 punktiga 545. kohta. Koolisõidus hoiab parima eestlasena 1191 punktiga 118. kohta Grete Ayache. FEI edetabeliga on võimalik tutvuda FEI kodulehel.

Ent edetabeleid peetakse ka tõuraamatute arvestuses. World of Sport Horse Breeding (WSHB) edetabelist selgub, et Eesti sporthobuse tõuraamat hoiab takistussõidus 2224 punktiga kõrget 16. kohta, edestades selliseid suuri ja nimekaid tõuge nagu oldenburg või taani soojavereline hobune. Edetabeliga saab tutvuda WSHB kodulehel.