Henrik von Eckermann kaitses maailmakarika tiitlit

Henrik von Eckermann ja King Edward on võitmatud ©FEI/ Benjamin Clark

Mitte miski ei suutnud väärata Henrik von Eckermanni liidripositsiooni. Maailma esinumber ja tiitlikaitsja von Eckermann suutis kolmel päeval hüpata puhtalt ja hoida esikohta. Teisele kohale tõusis prantslane Julien Epaillard hobusel Dubai du Cedre, keda Henrik pidas juba kolmapäeval oma suurimaks konkurendiks. Kolmanda koha saavutas Peder Fredricson 18-aastase hobusega Catch Me Not S.

Kahevoorulisena peetud finaalis oli 27 parimat võistluspaari. Pärast esimest vooru hoidis kindlalt esikohta tiitlikaitsja Henrik von Eckermann ja King Edward, kuid teiseks tõusis nelja karistuspunktiga prantslane Julien Epaillard hobusel Dubai du Cedre. Kolmandale kohale kukkus seni teist positsiooni hoidnud Peder Fredricson, kellele sai saatuslikuks süütuna näiv okser. Saadud neli karistuspunkti asetas ta 6 karistuspunktiga kolmandaks.

Esimene voor

Vaid seitse 27-st startijast suutsid esimese vooru läbida puhaste paberitega. Paljudele osutus saatuslikuks neljanda takistusena üles pandud kolmene süsteem. Fredricsoni viga tuli kolmesele süsteemile järgnenud okserilt ja ta hüppas ülejäänud raja katkise martingaliga. Kogutud neli karistuspunkti viis jagama kolmandat kohta ameeriklase Kent Farringtoni ja Greyaga. Neile oli kuklasse hingamas sakslane Hans-Dieter Dreher (Elysium), britt Ben Maher (Dallas Vegas Batilly) ja belglane Gregory Wathelet (Ace of Hearts).

Teine voor suuri muutuseid paremusjärjestusse ei toonud. Epaillard suutis sõita puhtalt ja säilitas teise koha. Kolmanda koha eest käis Fredricsoni ja Farringtoni vahel rebimine. Kuna Farrington eksis, kogudes neli karistuspunkti ja Peder tegi puhta sõidu, saavutas Fredricson kolmanda koha.

Õnnetu mahaajamine esimeses voorus tähendas, et Peder pidi leppima kolmanda kohaga. Foto: FEI/Martin Dokoupil

Kuid lõppsõna oli von Eckermannil. Üks eksimus ja ta peaks mõõtu võtma kiire prantslasega, keda ümberhüpetel on keeruline lüüa. Kui rootslane hoidis pea selge ja närvi külmana.

Henrik von Eckermann toetas hobust igal momendil ja kui nad ületasid finišijoone, võis esinumber käed tõsta ja juubeldada. Kolm päeva hüppamist, viis võistlust ja lõpetada 0 karistuspunktiga on tulemus, millest unistavad paljud.

Kaks maailmakarika tiitlit von Eckermannile

“See on midagi, millest ma poleks nooremana osanud unistadagi, et võidan kahel korral maailmakarika tiitli!” ütles von Eckermann tagantjärele.

FEI-le antud kommentaaris selgitas Henrik, kuidas tal õnnestus pärast kukkumist soojendusel võita järjekordne tiitel. “Närvi minemine ei aita, sest hobune tunnetab kõike ja King Edward on äärmiselt tundlik hobune. Nii et kui kukkumine juhtus, siis ma lihtsalt ütlesin, et ära muretsege, jää rahulikuks ja las hobune tunneb, et kõik on nii nagu peaks olema,” selgitas ta.

“Läks hästi, me oleme nii kaua koos olnud ja tunneme üksteist väga hästi. Usaldan teda väga palju ja see aitas tekitada tunde, et isegi kui viga juhtub, siis oli ikkagi tablool null ja see loeb! Nii et ma lihtsalt keskendusin sellele,” lisas värske maailmakarika võitja.

Kõrgetasemeline finaal

Teise koha saavutanud Epaillard oli oma 11-aastase mära esitusega väga rahul, kuid tundis, et oleks saanud teha paremini. “See oli täielikult minu süü, et ma ei alustanud hästi ja neljapäeval tuli sisse viga. Kuid täna tegi ta suurepärase finaali!” rõõmustas ta. “Tulime siia mõttega teha temaga enne olümpiamänge veel üks suurvõistlus, et näha, mille kallal peame töötama. Ma arvan, et mul on nüüd olümpiamängudeks kena plaan.”

Epaillardi sõnul on tema suurimaks väljakutseks Dubai du Cedre entusiasmi juhtimine. “Tal on palju energiat. Püüan seda energiat suunata, et ta oleks minuga. Ma arvan, et Dubai du Cedre on vaiksem ja mõistab paremini, millal ja kuidas energiat kasutada. Sinna on kulunud palju tööd, kuid selliste hobustega on lõpuks lihtne tee leida,” lisas ta, teades, et on nende partnerlust enam kui tõestanud.

Julien Epaillard (FRA) ja Dubai du Cedre. Foto: FEI/Martin Dokoupil

Fredricson rõõmustas ka Catch Me Not S-i üle, kelle finaali teine voor oli selle nädala üks parimaid. Fredricson hindab kõrgelt Charliet, nii kutsutakse Catch Me Not S-i hellitavalt, keda ta nii hästi tunneb. “Sellise hobuse olemasolu annab kõik, ta on väga eriline,” ütles ta.

Peder tunneb rõõmu, et von Eckermann suutis kaitsta tiitlit. “Olen Henriku üle väga uhke, ta on võitleja ja terve nädalavahetuse hüpanud väga hästi. Kuhu iganes sa lähed, kui sul on kaasas Henrik ja King Edward, on sul justkui lisajõud! Mul on tema võidu üle väga hea meel, ta on seda tõesti väärt!” sõnas ta.

Kõik tulemused leiab SIIT.