Henrik von Eckermann võidukas Amsterdami MK-etapil

Henrik von Eckermann ja Toveks Mary Lou. Foto: FEI/Arnd Bronkhorst

Lääne-Euroopa MK-sarja eelviimaseks peatuspaigaks oli Amsterdam. Hollandi pealinnas sai näha ilmselt hooaja ühtesid põnevamaid ümberhüppeid, kust väljus võitjana Henrik von Eckermann hobusega Toveks Mary Lou.

39 sportlast asusid 160 cm kõrguse parkuuri starti ning niest täpselt kaheksa pääsesid puhta sõiduga edasi ümberhüpetele. Taaskord sai põhiparkuuris mitmetele komistuskiviks normiaeg, mille tõttu jäid kõrgemate kohtade jagamisest eemale tervelt neli paari. Vaid üks hollandlane (Eric van der Vleuten) pääses ümberhüpetele, mida alustas puhta sõiduga Portugali esindaja Rodrigo Giesteira Almeida (GC Chopin’s Bushi). Talle järgnenud Vleuten ja Wunschkind olid küll puhtad, kuid kodupubliku kahjuks selgelt aeglasemad. Järgmisena areenile tulnud Niels Bruynseels ja alati kiire Gancia de Muze näitasid tavapärast taset ning läksid ajaga 35,09 sekundit juhtima. Küll aga sõideti nende tulemus kaks sõitjat hiljem Kevin Staut’i ja For Joy van’t Zorgvliet HDC poolt üle, keda omakorda edestas kohe ajaga 33,54 sekundit juba kaks etappi võitnud Daniel Deusser ja Tobago Z. Viimased kaks sportlast pakkusid vaatemängu omaette: kunagine maailma esinumber Pius Schwizer hobusel Cortney Cox jõudis sakslasest 20 sajandikku kiiremini finišisse, kui tulla jäi veel vaid Henrik von Eckermannil ja Toveks Mary Lou‘l. Siht silme ees, andis rootslane korralikult gaasi ning lõpetas ajaga 33,01 sekundit, mis andis talle ka kauaoodatud võidu. Nimelt on Eckermann pea alati suurtes ja olulistes sõitudes jäänud teiseks ning sellevõrra magusam oli võit Amsterdamis.

Pius Schwizer ja Cortney Cox. Foto: FEI/Arnd Bronkhorst

“Ma teadsin, et see on kas kõik või mitte midagi! Kui oled viimasena stardis, siis pead uskuma, et suudad teha seda – kui vähegi kahtled, siis ei õnnestu see kunagi,” sõnas õnnelik sportlane, kes vahetult enne võitu asetses üldarvestuses 19. kohal ehk ei olnud aprillis toimuvasse finaali kvalifitseerunud. Nüüd tõusis rootslane seitsmendaks ning kindlustas oma koha kodumaal toimuvas lõppmängus.

Henrik von Eckermann ja Toveks Mary Lou. Foto: FEI/Arnd Bronkhorst

Üldarvestuse liidriks on tõusnud Daniel Deusser 79 punktiga, kellel on seljataga äärmiselt edukas MK-hooaeg. Teist kohta hoiab Christian Ahlmann 72 ning kolmandat Steve Guerdat 65 punktiga.

Daniel Deusser ja Tobago Z. Foto: FEI/Arnd Bronkhorst

Jäänud on veel tulla vaid Bordeaux’ etapil, mis toimub veebruari esimeses pooles. Peale seda on selge, kes on kvalifitseerunud Göteborgi finaali.

Kõik Amsterdami tulemused leiate siit 

News | Longines FEI Jumping World Cup – Amsterdam 2019

With just half a second separating the podium places, the tension at Jumping Amsterdam was bouncing off the walls! 😱☄️The ultimate test of our horse and riders bravery, skill and precision this leg of the LONGINES FEI Jumping World Cup provided a masterclass in expertise horsemanship. Taking it down to the wire, the super swede and his trusty steed kept their eye on the prize to take the win with sheer perfection. 🥇Henrik Von Eckermann 🇸🇪33.01 sec 🥈Pius Schwizer Official 🇨🇭33.34 sec🥉Daniel Deusser 🇩🇪 33.54 sec

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 27. jaanuar 2019