Herpesviirus nõudis Rahula tallis esimese ohvri

Esmaspäeva, 1. aprilli hommikul kell 05.51 sai Eesti hobuajalugu esimese surmajuhtumi, mille põhjustas herpesviirus. Rahula tallis suri täna varahommikul 8 aastane ESH ruun Acord, kelle omanik oli Angelica Uus.

Veel paar nädalat tagasi oli Acord üks neist vähestest Rahula talli hobustest, kellel ei olnud esinenud ei palavikku ega paistes jalgu või muid selle hirmsa haigusega kaasnevaid nähtusi/sümptomeid. Kahjuks tõusis tal eelmise nädala alguses siiski kõrge palavik. Neljapäeva, 28. märtsi õhtul hakkasid ilmnema ka tagajalgade koordineerimatus ning raskus liikumisel ka boksis. Reede hommikul kell 07.30 vajus hobune oma boksis kokku ja enam tõusta ei suutnud.

Järgnevad 72 tundi olid Acordi jaoks tõeliselt rasked ja kõrvaltvaatajale väljakannatamatud. Täieliku pühendumusega üritas aidata meie super-veterinaar Tiina Lepla, kes oli pidevalt Acordi juures ja aitas omanikke nii jõu kui ka nõuga. Rahula talli inimesed, eesotsas äärmiselt abivalmis talliomaniku Andrus Pihlakuga, üritasid kõik Acordi aidata, kuid kahjuks see ei olnud enam võimalik. Hobune tuli magama panna.

Acord oli täie tervise juures, korralikus treeningus olev parimais aastais koolisõiduhobune, keda igapäevaselt treenis Agnes Raudam. Ta oli vaktsineeritud ka herpesviiruste 1 ja 4 tüve vastu, kuid antud puhangu jaoks polnud sellest abi. Ta oli nooruses väike inetu pardipoeg, kellest kasvas tõeline iludus, kahju, et tema teekond nii varakult lõppes.

Loodame, et selliseid kaotusi ei pea Eestis rohkem ette tulema ning rõhutaksime veelkord, kui olulised on sel kevadel kõik ettevaatusabinõud, et vältida seda hirmsat haigust.

Hobumaailm avaldab omanikele kaastunnet.

Rahula tall