Hickstead`i Furusiyya etapivõit läks pinevas heitluses belglastele

Möödunud nädalavahetusel peeti Suurbritanni kuulsaimate ratsakeskusete hulka kuuluvas Hicksteadis Euroopa esimese divisjoni Furusiyya FEI Nations Cup etapp, mille võitsid kolme koondise ümberhüpetel belglased.

Hicksteadis osalesid kaheksa riigi koondised, kellest Furusiyya punkte kogus viis. Brittide etapil tekki harva esinev olukord, kus pärast kahte vooru oli sarnane arv karistuspunkte suisa kolmel võidule pretendeerival koondisel ning lahenduse pidid andma ümberhüpped. Võrdselt nelja karistuspunktiga lõpetasid kaks vooru Belgia, Šveits ja Ameerika Ühendriigid. Mullu Maailmamängudel nii võistkondliku kui individiuaalse pronksi pälvinud Elizabeth Madden ja Cortes C Ühendriikidest kogusid ümberhüpetel kaheksa karistuspunkti, seevastu šveitslaste ümberhüppaja Janika Sprunger hobusega Bonne Chance tegid nulli. Viimasena startinud belglaste Peter Devos näitas aga konkurentidele koha kätte, kui lõpetas viimasena startides nulliga ning Sprungerist pea kaks sekundit kiiremini. Seega järjestuti Belgia, Šveits, Ühendriigid.

Võiduga Hicksteadis asus Belgia ka divisjoni juhtima. Hetkel on kaheksa parima hulgast ehk Barcelona finaalist väljas Itaalia ning Hispaania. Järgmine etapp peetakse juba sel reedel Iirimaal Dublinis, mis on ühtlasi esimese divisjoni viimaseks etapiks.

Pühapäeval peeti Hicksteadis CSIO5* Grand Prix, kus auhinnafondiks 200 000 eurot. Kuue paari ümberhüpetel oli parim Elizabet Madden hobusega Cortes C, talle järgnesid Penelope Leprevost ja Flora de Mariposa Prantsusmaalt ja Jur Vrieling ning VDL Zirocco Blue N.O.P. Madalmaadest.

Tulemusedning muudki huvitavat Hickstedai suurvõistluse kohta leiate aadressilt http://www.hickstead.co.uk/entries-and-results/the-longines-royal-international-horse-show/