Hicksteadi surma põhjustas esilagsel hinnangul aordirebend

Tipphobuse Hickstead, kes suri ootamatult Verona MK etapi ajal eelmisel pühapäeval, lahkamise esialgsete tulemuste kohaselt põhjustas hukkumise aordirebend, mis tõi kaasa südamerikke.

Miks aort lõhkes, on veel selgitamisel, kuid protsess võtab nädalaid aega ning tulemused ei pruugi siiski täit vastust anda.

"FEI reeglite kohaselt tuleb igale FEI üritusel hukkunud hobusele teha lahkamine ning püüda selgitada surma põhjus. Esialgsel uurimisel on selgunud põhiveresoone, aordi, lõhkemine, mis tõi kiirelt kaasa südameseiskumise. Tegemist on ebatavalise juhtumiga takistussõidus ning kuigi edasine uurimine jätkub, ei pruugi me iial teada saada, miks aort lõhkes," kommenteeris FEI Veterinaaria Direktor Graeme Cooke.

Hickstead kukkus kokku MK Lääne-Euroopa liiga neljandal etapil Veronas, olles just lõpetanud põhiparkuuri nelja karistuspunktiga. Kaassportlaste palvel kogu võistlus katkestati. Õnnetus juhtus pealtvaatajate silme all ning võistlusest tehti samal ajal ka televisooni otseülekannet. Tema ratsanik, kanadalane Eric Lamaze viga ei saanud, kuid 8 aastat Hicksteadiga ratsutanud ning temaga üheskoos maailma takistussõidu tipu vallutanud sportlase emotsionaalset traumat on raske ette kujutada. Lamaze’i hinnangul oli tegu harukordse hobusega, kes sai täpselt aru, et rada tuleb läbida veatult, ning kellega oli kerge ja tore sõita.