Hicksteadile püstitati pronksist ausammas

Mullu novembris Verona MK etapi ajal aordirebendi tõttu otse võistlusplatsil hinge heitnud üks maailma armastatumaid takistussõiduhobuseid Hickstead on nüüd valatud pronkskujuks ning kaunistab Spruce Meadowsi võistlusväljakut Kanadas.

Emotsionaalse tseremoonia käigus, mis eelnes Calgarys Spruce Meadowsi ratsakeskuses toimuva CSIO Spruce Meadows ‘Masters’ Tournament’i GP-le, avas kanada tuntuim takistussõitja, olümpiavõitja Eric Lamaze oma armastatud Hicksteadile mälestussamba, eemaldades sellelt hiiglaslikult hobusekujult punase katte. Videoekraani vahendusel toodi 80 000 pealise publiku ette kollaaž maailmakuulsa hobuse eluteest ja suurimatest saavutustest.

Hicksteadiga saavutas Lamaze lisaks olümpiavõidule Hong Kongis paljude aastate jooksul lugematul arvul muidki võite, muuhulgas ka kahel korral (2007 ja 2011) CSIO Spruce Meadows ‘Masters’ Tournamenti GP (CN International), mille auhinnafondiks on miljon dollarit, esikoha. Hickstead pälvis ka Maailma Parima Hobuse auhinna 2010. aastal Maailma Ratsaspordi Mängudel (WEG) Kentuckis.

Spruce Meadows, mis laiub 1,5-l ruutkilomeetril Alberta Rocky Mountaini jalamil, on Lamazile koduseks paigaks ning Hickstead oli sealse publiku armastatumaid hobuseid, mistõttu tema kuju jääb peaareeni kaunistama alaliselt. Spruce Meadowsis toimub aastaringselt kuus suurt välisvõistlust ning kaheksa sisevõistlust. Välishooaeg kulmineerub septembris kõnealuse võistlusega CSIO Spruce Meadows ‘Masters’ Tournament, mille GP võit läks tänavu ajaloo noorimale selle sõidu võitjale Olivier Philippaertsile (19) hobusel Cabrio Van De Heffinck Belgiast. Olivieri isa, kuulus takistussõitja Ludo Philippaertsi võttis sõidust muide kolmanda koha.

Eric Lamaze aga teatab oma kodulehel, et võtab nüüd võistlemisest väikese puhkuse ega naase areenile enne 2013. aastat. "Pärast paljusid edukaid aastaid, mil minu võistlusperiood on kestnud 12 kuud järjest nädalast nädalasse, vajan ma lõpuks väikest puhkust, reisin ringi ning mängin väheke golfi."