Hiinlased on huvitatud Uuemõisa Karikast

Tänavu teist korda toimuv takistussõiduvõistlus on muutumas üha rahvusvahelisemaks. Kui mullu osalesid lisaks Eesti sportlastele takistussõitjad Lätist ja leedust, siis tänavu on oodata oluliselt eksootilisemaid külalisi Hiina Rahvavabariigist.

Uuemõisa Karika korraldajate poole pöördus hiljuti Hiina Rahvavabariigi takistussõidu noortekoondise manager Hu Nau Him, kes tundis huvi tema hoolealuste osalemisvõimaluste üle tänavusel Uuemõisa Karikal. Korralikku inglise keelt rääkiv Him mainis, et Hiina noorte takistussõitjate arenguprogrammi raames veedavad nad kaks kuud Euroopas ning osalevad erinevate riikide rahvuslikel võistlustel. Ettevõtmise eesmärgiks on manageri sõnul noorte toomine ja proovilepanek tõsisemas konkurentsis ning nende taset arvestades on mõistlik alustada just nimelt Ida-Euroopa riikide võistlustega. Koondis rendib kahekuiseks perioodiks hobused Lätist ja Leedust ning Uuemõisa Karikas saab olema nende esimeseks võistluseks Euroopa turneel.Tänavusel Uuemõisa karikal näeme kuut Hiina noorte klassi kuuluvat takistussõitjat eesotsas nende liidri Zurblekk Pang juunioriga.

Võistluse üks korraldajatest, Uuemõisa talli juhtfiguur Andres Udeküll tundis heameelt, et alles teist aastat korraldatav üritus on leidnud positiivset tagasisidet niivõrd kaugest, kui väga suure potensiaaliga riigist. "Veelkord peame tõdema, et maailm on jäämas üha väiksemaks ja internet on ülioluline turustuskanal, " leidis Udeküll. Just internet oligi kanal, mille kaudu hiinlased Uuemõisa Karika leidsid.

Pikemalt saate Hiina noorte takistussõitjate arenguprogrammist ja nende plaanidest Euroopas lugedasiit.