Hiinlased tahavad ratsakeskust

Eile saabus Eestisse Hiina Rahvavabariigi juhtiva eraomandis oleva panga Tjan-Šan omanik ja president Ho Che Min, kelle üheks põhiliseks eesmärgiks on asukoha otsimine Eestisse rajatava suurejoonelise ratsakeskuse jaoks.

Kunagi Los Angelese olümpiamängudele kvalifitseerununud takistussõitja Min kirjeldas oma panga plaane ja ütles, et Eesti kliima sobib tema arvates suurepäraselt Hiina rahvuskoondise alaliseks treeningukohaks: „Teil Eestis on suurepärane kliima, mis võimaldab meie sportlastel senisest paremini ette valmistuda rahvusvahelisteks suurvõistlusteks.“

Rajatavat ratsakeskust kirjeldades polnud Min tagasihoidlik. Tema sõnade järgi tuleb sinna lisaks maneežile ja muule tarvilikule delfinaarium, SPA, vene aurusaun ja muud ratsasportlastele vajalikku. „Delfinaarium on vajalik aga eelkõige selleks, et meie ratsasportlased õpikisid delfiinidel ratsutades paremini tasakaalu hoidma,“ heitis Min valgust hiinlaste uuele treeningprogrammile.

Praegu peab Hiina pankur läbirääkimisi Eesti kultuuri- ja põllumajandusministeeriumiga, kopp soovitakse maasse lüüa juba lähiajal.

Eestis on Hiina panga partneriks vastloodud Türisalu Pank.