Hiiumaal avas sisehooaja väike takistussõiduvõistlus Linnumäe Sügis

Laupäeval, 3. novembril toimus Linnumäe maneezis Hiiumaa sisehooaja avavõistlus Linnumäe Sügis 2012, mille põhiparkuuride võidud läksid Teele Taltsile. Peeti kolm jõukohast võistlusparkuuri – 60 cm, 70-80 cm ja 90-100 cm.

Võistluspäeva alustasid kõrgemad sõidud, mis toimusid ümberhüpetele. 70-80 cm parkuuri ümberhüpetele pääses kolm võistluspaari: Teele Talts ja Calvados, Ave Kokla ja Tinette ning Inge Maiman ja Lolita Luardes. Neist esimesed kaks läbisid ka ümberhüpped vigadeta, kuid kiirem sõit andis esikoha Teelele ja Calvadosele. Teise koha tulemuse sõitsid välja Ave ja Tinette. Vale tee ümberhüpetel aga jättis kolmandale kohale Inge ja Lolita Luardesi.

Päeva kõrgeima sõidu põhiosa läbisid vidadeta ja seega pääsesid ümberhüpetele kaks võistluspaari: Teele Talts ja Calvados ning Maarja Berkmann ja Colorado. Taaskord läbisid ka ümberhüpped puhtalt Teele ja Calvados ning neile tuli päeva teine alavõit ajaga 32,47 sekundit. Möödasõit viimasest takistusest ja sellega kaasnenud normiaja ületamine tõid Maarjale ja Coloradole kokku 6 karistuspunkti ning seega teise koha tulemuse. Kolmanda koha saavutas Inge Maiman hobusel Lolita Luardes 4 karistuspunktiga parkuuri põhiosas.

Parkuur takistuste kõrgusega 60 cm toimus puhtusele, nagu algajate parkuurile kohane, ning selle läbisid vigadeta ja saavutasid esimese koha viis võistluspaari : Sonja Sõrmus hobusel Loki, Eliise Kaups hobusel Hippos, Maria-Johanna Kaskor hobusel Cyklon, Marion Demus hobusel Loki ja Karl Johan Valk hobusel Calvados.

Korraldajaklubi edastab tänud kõigile osalejatele, abilistele, lapsevanematele ja pealtvaatajatele ning ootab aktiivset osavõttu detsembris-jaanuaris algavatel Hiiumaa Talvekarika etappidel.

Linnumäe Sügis 2012 tulemused leiad http://www.ratsu.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=107: linnumaee-suegis-2012-pohiparkuurid-voitis-teele-talts&catid=2: uudised&Itemid=44