Hiiumaal peeti Palladium Cupi

Hiiumaal möödunud nädalavahetusel peetud Palladium Cup ja Kärdla Ratsupäevad möödusid nii sportlaste kui pealtvaatajate jaoks igati edukalt. Võistluste kõrgeimas sõidus, pühapäevases parkuuris kõrgusel kuni 130 cm, tegi parima tulemuse lätlane Dainis Ozols, saavutades nii esimese kui ka kolmanda poodiumikoha.

Esimene koht tuli Ozolsile hobusel Landors – LV ning kolmas ratsul Gvidons. Parima eestlasena saavutas puhta sooritusega teise koha Margit Mägi Risin Sun´il.

Palladium Cupi noorte ratsanike sõidus, millest võttis osa vaid 4 sportlast, olid parimad Triinu Jõgeda ja Greisa. Teisele kohale jõudsid 12 karistuspunktiga Liina Vaher ja Vandeel. Ülejäänud kaks võistluspaari sõitu ei lõpetanud. Juunioridest olid parimad Christelle Littunen ja Pärn. Teiseks tulid samuti ümberhüpetele pääsenud, kuid seejärel loobunud Katy Kullerkupp ja Verona ning kolmandaks Egle Palm ja Fally.

Palladium Cupi laste sõidus tegid parima soorituse Hanna-Brit Rennit ja Villak, hüpates puhtalt ka ümberhüpped. Neile järgnesid ligi 6 sekundit aeglasema ajaga Kristjan Sinikas ja Luxus Kisser ning kolmandaks tulid ühe karistuspunkti tõttu ümberhüpetelt välja jäänud Sandra Raag ja Lover Boy.

Noorhobustest parimaks tunnistati 115/120 sentimeetrises ümberhüpetega parkuuris Ivo Otsa juhitud 6-aastane Alziir. Teiseks tulid nelja karistuspunktiga Paul Argus ja Aristoteles ning kolmandaks Marion Mägi ja Vanco Z.

Võistlust mitme hobusega väisanud Ivo Ots rääkis, et tema arvates õnnestus üritus täielikult, rahul näisid Otsa arvates pealtvaatajadki. “Esiteks oli ilm hea, laupäeval pilves, pühapäeval tuli törts vihmagi. Kuid liivapinnasega võistlusväljak pidas ilusasti vastu,” ütles Ots, kes oli eriti rahul mitme oma õnnestunud stardi üle – jõudis ta ju napsata mitu esikohtagi. “Laupäeval noorhobustele 115cm parkuur hobusel Alziir, samal päeval 120cm avatud parkuur hobusel Areen ja pühapäeval 120cm avatud parkuur jälle hobusel Areen,” loetles Ots oma võite Hiiumaal.

Ratsanik pidas oluliseks, et võistlusel pakuti publikule lisaks veidi teistsugustki meelelahutust hobustel. “Kindlasti pakkus pealtvaatajaile pinget Hiiumaal demonstreeritud tünnisõit, kus näidatud kiirused ja järsud pöörded olid muljetavaldavad,” kommenteeris Ots.