Hiljuti kinnitati uued rahvuskoondised

Eelmisel nädalal kinnitati uued Eesti koondiste nimekirjad, milles on võrreldes mullusega mitmeid muudatusi. Eelkõige tulevad muudatused muidugi sellest, et paljud sportlased on noorte, juunioride ja poniklassis üleminekueas, vähemal määral on Eesti esindused muutunud ka sportlike tulemuste tõttu.

Takistussõidus on seenioride koondise põhituumik jäänud samaks, selle moodustavad Tiit Kivisild, Gunnar Klettenberg, Rein Pill ja Hanno Ellermann. Paul Arguse ja Andres Udekülli asemel mahtusid lisaks seekord nimekirja Urmas Raag ja Kertu Klettenberg. Noorteklassis esindavad Eestit sarnaselt mullusele Kristi Luha, Linda Randpere ja Meriel Isok; uue liikmena vahetas Mai-Britt Nuudi välja Susan Kaleta. Juunioride koondisesse kuuluvad 2015. aastal uute liikmetena Stella-Ingrid Liinamäe, Liis Anette Pae, Ketlin Ramjalg ja My Relander ning jätkab Helene Marie Rägö. Poniklassis on tänavu kõik koondise liikmed uued: Grete Rebane, Georg Koppel ja Kristina Albertina Reinstein.

Mai-Britt Nuudi

Ketlin Ramjalg

Grete Rebane

Kristina Albertina Reinstein

Koolisõidus esindavad endiselt Eestit Grete Püvi, Dina Ellermann ja Getter Kangur ning täiesti uute liikmetena Diana Pruks ja Sirly Tillmann. Noorte rahvuskoondises jätkavad Marii-Heleen Raidmets, Madli Katriin Tauts ning Charlotte Pärt, Anita Žukova asemel on neljandaks liikmeks tänavu Fey Piir. Juunioride koondise moodustavad nö vana olijana Kaisa Falkenberg ning uute tulijatena lasteklassi üks edukamaid sõitjaid Stella-Marii Tamme ja mullused poniklassi koondislased Triin Kattel ning Hanna-Greta Peeters. Poniklassis jätkab Triin Kattel, kelle tiimikaaslaseks on sel aastal Carinee Ainola.

Diana pruks

Sirly Tillmann

Fey Piir

Carinee Ainola

Kolmevõistluses moodustavad seenioride rahvuskoondise endiselt Vilvi Laanet, Kerstin Valdsalu ja Anna-Liisa Raudsepp, Juula Reinumägi asemele on tulnud aga Ervi Kaasiku. Noorteklassis on endiselt liider ja koondise liige Anna-Liisa Raudsepp, kelle kõrval jätkab ka Ann-Marii Vilk; neile lisaks kuuluvad nüüd koondisesse Dagmar Ainsoo ja Karl Robert Valk. Juunioride koondis on täielikult muutunud, selle moodustavad mullu poniklassi kuulunud Kirkke Eliise Põldsalu ja Maribel Tuiken, neile on lisandunud Kaia Loviisa Kink. Viimane esindab Eestit ühtlasi ka poniklassis koos Maria Seiniga.

Ervi Kaasiku

Karl Robert Valk

Maribel Tuiken

Kaia Loviisa Kink

Maria Sein

Kestvusratsutamises on liidripositsioon oodatult Kairit Järvel (end. Kalbre), temaga on endiselt seenioride esinduses Anne Rohtla, uue tulijana on nimekirjas Ines Beilmann. Noorteklassis jätkavad koondise liikmetena Kaisa Keerd ja Annabel Kaldvee, vanuseklassist välja kasvanud Kairit Järve asemel liitus koondisega Keiu Oras. Kaisa Keerd ja Annabel Kaldvee jätkavad endiselt ka juunioride koondises, kus neile on lisandunud Sanna Podekrat. Poniklassi esinduse moodustavad Berit Truuts ja Eliise Laur.

Ines Beilmann

Kaisa Keerd

Keiu Oras

Rakendispordis on ponide ja hobuste klassid võrreldes eelmise aastaga kokku liidetud. Neli Eesti esindajat on tänavu taas Urmas Saks, Riina Rõa ja Ülar Raudsepp, neljas on ikka Pille-Riin, kuid seekord mitte Reinaus, vaid Roosileht.

Ülar Raudsepp

Pille-Riin Roosileht. Foto: Aivar Roosileht

Koondiste tabeli ja moodustamise põhimõtted leiate siit: http://www.ratsaliit.ee/vali-teema/sportlane/rahvuskoondised/