Hipodroomi alale kerkib suure tõenäosusega siiski elamu- ja ärirajoon

Tallinna halduskohus jättis 6. novembril rahuldamata mitme kodanikeühenduse kaebuse, milles nõuti hipodroomi ala detailplaneeringu kehtetuks tunnistamist.

MTÜ Telliskivi Selts, MTÜ Pelgulinna Selts ja Eesti Hobumajanduse Edendamise MTÜ nõudsid kohtus, et tühistataks Tallinna linnavolikogu mullune otsus, millega kehtestati Paldiski mnt 50 kinnistu ja lähiala, rahvasuus hipodroomi ala detailplaneering.

Ärimeeste Jaan Manitski ja Mats Gabrielssoni osaühing Alfa Property tahab kolida hipodroomi Saku valda ning rajada selle asemele Paldiski maantee äärde elurajooni. See toob kaasa maa sihtotstarbe muutmise sotsiaalmaast elamu- ja ärimaaks ning just selle vastu on võidelnud mitu kodanikeühendust, kes leiavad, et linnas on avalikus kasutuses olevat maad niigi vähe ja seda ei peaks kergekäeliselt erakätesse andma.

Kohus leidis otsuses, et planeerimismenetlus on planeerimisseaduse kohaselt läbi viidud ning et kohtu pädevuses ei ole hinnata planeerimisotsuse otstarbekust. Alfa Propertyt kohtus esindanud jurist Viktor Kaasik ütles Postimehele, et ennustab otsuse edasikaebamist, kuid Telliskivi Seltsi esindaja Juho Kalberg seda veel esialgu ei kinnitanud. Kaasik leidis, et igaüks ei võiks edaspidi kohtusse pöörduda, kuna kaotatud on poolteist aastat, mille vältel ei saanud arendaja selles asukohas mitte midagi ehitama hakata. Kalbergi meelest on kohtuvõidust olulisem otsustajatele saadetud selge signaal, et tulevikus linnas tehtavad otsused peaksid arvestama ka inimestega.

Loe edasi Tallinna Postimehest.