Hipodroomi Karikal oli taaskord võidukas Juha-Pekka Kavander

4. juuni oli Hipodroomil igas mõttes meeleolukas. 2-aastastel hobustel oli esimest korda võimalus ennast võistlusareenil proovile panna. Kvalifikatsiooni läbimisega tagasid endale võistlemisõiguse: JASON THE LATE (sõitja Aleksandr Movchanets, Ukraina); J.J. TOMIRIS (sõitja Jevgeni Ivanov, Eesti); J.J. SNOWSTORM (sõitja Jelena Fironova, Eesti) ning NO TALKING YOU (sõitja Valentin Artishevski, Ukraina). Lisaks kvalifikatsioonile toimusid jooksud mitmele erinevale vanuseklassile ning Hipodroomi Karika III etapp. Kõikide jooksude distants oli 2100m.

Esimene jooks oli avatud vanematele hobustele, kus käis esikoha nimel tihe rebimine. Napilt võitis ajaga 2:46.1 Soome võistleja Miina Salminen hobusega Rullebackens Göta (7a mära), keda treenib Aimur Mets (Eesti). Hobuse omanik on Ann-Louise Lindholm (Soome) ja kasvataja Veikko Kelamäki (Soome). Teise koha saavutas Veronika Mets (Eesti) ja Proper Warrior (10a täkk) ajaga 2:46.2 ning kolmandaks platseerus Jekaterina Mišina (Eesti) hobusega Yom Kippur (8a täkk).

Teine jooks toimus 3-aastastele hobustele, kus oli ülekaalukalt võidukas Jevgeni Ivanov (Eesti) hobusega Global Deadline ajaga 2:50.3. Mära omanik on JJ Stable AB (Rootsi) ning kasvataja Global Farm AB (Rootsi) ning tema treeneriks samuti J. Ivanov. 3 sekundit hiljem finisheerus J.J. Daenerys (mära) Jelena Fironovaga (Eesti). Kahjuks ülejäänud võistlejad tulemust kirja ei saanud.

3. jooksu võitja – Jelena Fironova hobusega FRUIT COSTASHORTA.

Kolmandas jooksus (4-aastastele hobustele) oli taas auhinnalisel kohal Jelena Fironova, seekord Fruit Costashorta’ga, distantsi aeg 2:53.0. Hobuse omanik ja treener on Jevgeni Ivanov, kasvataja Jan Engström (Rootsi). Teise koha saavutas Norra võistleja Gudmund Haugstad ja Sublime Soa (mära) ajaga 2:53.2 ning kohe tema järel lõpetas Veronika Mets hobusega Contessa Classico tulemusega 2:54.4.

J. Ivanovi auhinnasadu jätkus ka 4. jooksus, mis oli avatud Eesti registri hobustele – seal oli ta võidukas oma isikliku hobusega Koroleva San (5a mära) ajaga 2:44.5. Koroleva Sani aretaja on V. Panchenko (Venemaa). Teise ja kolmanda koha saavutasid samuti Eesti võistlejad Mahmoud ja Natalia Abdalla hobustega Piacere (5a täkk) ning Perfume (8a ruun), aegadega 2:44.7 ja 2:46.4.

Juha-Pekka Kavander ja Amour Avenger on võitnud juba kolm etappi.
Foto<. Andrei Tshaljuk

Päeva viimase jooksu (Hipodroomi Karika III etapp) võitis ootuspäraselt Juha-Pekka Kavander (Soome) enda treenitava 13-aastase ruunaga Amour Avenger ajaga 2:42.6. Hobune kuulub Julle Tallile (Soome), kasvataja Juha Lehtola ja Seppo Markkula (Soome).  Suurepärase tulemuse saavutas ka Leedu võistleja Egidijus Gudonis 5-aastase täkuga Maibah, kes saavutasid teise koha ajaga 2:42.9. Kolmandaks platseerus Miia Salminen koos Denver Brodde’ga ajaga 2:45.6.

Järgmised traavivõistlused toimuvad Tallinna Hipodroomil 18. juunil algusega kell 13:00. Traavispordi hooaja suursündmus American Horse Show toimub 8-9. juulil uuel Hipodroomil Tuulas (link – https://www.eestifestivalid.ee/americanhorseshow). Lisainfot võistluskalendri ja Hipodroomi tegemiste kohta on võimalik leida Hipodroomi Facebookis (link – https://www.facebook.com/hipodroom.ee), Instagramis (link  https://www.instagram.com/hipodroom_est/) ning kodulehel (link  https://hipodroom.ee/events/).