Hispaanias Gijonis selgusid lõplikult Furusiyya FEI Nations Cup finalistid

Möödunud nädalavahetusel peeti Hispanias Gijonis Furusiyya FEI Nations Cup viimane etapp, kus selgusid lõplikult 22.-25. septembril Barcelonas peetava finaali osalejad. Viimane etapp andis lõpliku paremusjärjestuse Euroopa teises divisjonis.

Gijonis peetud Rahvuste Karikal osalesid 12 riigi koondised, millest Euroopa teise divisjoni punktidele pretendeerisid Norra, Portugal ja Hispaania. Edukaim oligi just viimane, lõpetades Suurbritannia järel teisena. Seekord kogusid koondised karistuspunkte arvukamalt ning nii andsid 16 karistuspunkti võidu brittidele, hispaanlased lõpetasid 17 punkti peal.Kolmandal kohal lõpetas 20 karistuspunkti kogunud Madalmaade koondvõistkond.

Nüüdseks on kõik etapid peetud ning saame teha põgusa ülevaate finaali pääsenutest. Euroopa esimesest divisjonist pääseb Barcelonasse seitse koondist, mis paremusjärjestuses reastusid järgnevalt: Madalmaad, Iirimaa, Saksamaa, Šveits, Rootsi, Prantsusmaa ja Itaalia. Teisele divisjonile on eraldatud kaks kohta, millest esimese võttis Ukraina tiim kolme võidu ja ühe teise kohaga, teisena lõpetas Hispaania. Lähis-Ida divisjonist kvalifitseerusid Katar ja Saudi Araabia, Põhja- ning Kesk-Ameerikast Mehhiko ja Ameerika Ühendriigid. Lisaks neile on võimalus osaleda veel Brasiilial, Kolumbial, Austraalial ja Egiptusel.

Detailsed Furusiyya hooaja edetabelid leiate aadressilt http://inside.fei.org/fei/events/fei-nations-cup-series/furusiyya/current