H&M Chilli Willi on lahkunud

Nicola Philippaerts ja H&M Chilli Willi. Foto: Stefano Grasso/LGCT

Nicola Philippaerts ja H&M Chilli Willi võistlesid Wellingtonis 5* sõidus, kui viimasel hüppel hobune komistas ja murdis oma vasaku esijala. Põhjalik uuring selgitas välja, et tegemist oli väga keerulise murruga. Ludo, Nicola ja hobuse kaasomanik Frans Lens võtsid vastu raske otsuse hobune magama panna.

H&M Chilli Willi sündis 2008. Ta oli legendaarse Casalli järeltulija, kellega tegi suuri tegusid rootslane Rolf-Göran Bengtsson. 2015. aastal liitus ta Philippaertside tiimiga ning kolm aastat hiljem võistles oma esimeses 5* sõidus Longines Global Champions Touril Miamis, kus võideti kolmas koht. Ka Sopoti rahvuste karikal 2017. aastal tehti puhas sooritus, kuid tõeline läbilöök tuli samal aastal Belgia meistrivõistlustel, kus Nicola ja Chilli Willi võitsid meistritiitli.

Koos saavutati mitmeid võite kõige kõrgemal tasemel, mis kinnitas, et tegemist oli tõeliselt tugeva paariga. Muuhulgas võideti LGCT Chantilly etapp ning tehti puhas sooritus ka Rotterdami rahvuste karikal. Tegemist oli tõelise staariga, kes nautis tähelepanu ja võistlustel osalemist. H&M Chilli Willist sai Philippaertsi tiimi maskott.

Seose pandeemia levikuga ei saanud hobune 2020. aastal teha seda, mis talle kõige rohkem meeldis, kuid võimaluse tekkides andis ta endast alati kõik. Saavutuste hulka lisati kolmas koht taas Chantillys ning Dohas.

2021. aasta pidi saama Chilli Willi aastaks. Jaanuaris sõideti Wellingtoni, et valmistuda hooajaks lootuses saada üheks kolmest hobusest, kes sõidab augustis Belgiat esindama Tokio olümpiamängudele. Kahjuks ei saanud see teoks. Saatuslik hüpe lõpetas Chilli Willi karjääri ja elu. Philippaertside tiim leinab.

Refereeritud www.equnews.com artiklist: https://equnews.com/region/hm-chilli-willi-has-passed-away?fbclid=IwAR2gdbHTNNCYXX8t5ufa8MzlUaxCi2RbhYy6AJzGcf1s1fhe9ArHiWeT6DQ